Linnusõbrad loendasid nädalavahetusel vähemalt 67 000 lindu

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Eno-Gerrit Link
Copy
Lagleparv Valgeranna poldril.
Lagleparv Valgeranna poldril. Foto: HENN SOODLA/PRNPM/EMF

Nädalavahetusel toimunud rahvusvahelistel linnuvaatluspäevadel loendasid Eesti linnuhuvilised esialgsete tulemuste järgi vähemalt 67 000 lindu 110 liigist. Oma vaatlusandmed edastas kiirinfo korras ligi sada linnusõpra.
 

Linnuvaatlejate tähelepanekute järgi oli nädalavahetusel kõige silmapaistvam hanede ja laglede ränne, kes moodustasid vaadeldud lindudest kaks kolmandikku.

Kõige arvukamateks vaadeldud liikideks olidki esialgsetel andmetel valgepõsk-lagle (25700 lindu), raba- ja suur-laukhaned (kokku 21 600), mustlagled (1567) ja sinikael-pardid (1433).

Et enamik vaatlustulemustest, sh lindude rõngastusjaamade andmed saabuvad alles algava nädala jooksul, on nii vaadeldud liikide kui loendatud lindude arv ilmselt esialgsest tuduvalt suurem, samuti võib muutuda arvukamate liikide edetabel.

Nädalavahetuse kõige põnevam vaatlus tehti Pärnumaal Kabli linnujaamas, kus rõngastati meil harva kohatav kuld-lehelind.

Põnevamad liigid olid veel näiteks Hiiumaal vaadeldud väikepütid ja punajalg-pistrik, kuid märkimist väärib ka meie rahvuslinnu suitsupääsukese ja aasta linnu punaselg-õgija hiline kohtamine.

Rahvusvahelise kiirinfo alusel edastas linnuvaatluspäevadel oma andmed vähemalt 45 000 Euroopa linnusõpra, kes loendasid üle 1,6 miljoni linnu, sealhulgas vaadeldi mitut haruldust.

Tagasi üles