Mis on olnud Weekend Festivali korraldamise puhul kõige närvesöövam? “Väga ärev õhkkond valitses eelmisel aastal, kui esimesel päeval oli kõlaritorn rikkis. Siis oli oht, et tuleb päev ära jätta ja piletid tagasi osta. Õnneks saime selle korda,” kostis tegevjuht.
Lindal puhkab festivali ajal rahuliku südamega. “Mina magan festivali ajal kaheksa tundi kindlasti. Inimesed ei maga siis, kui nad muretsevad: järelikult on asjad halvasti tehtud,” arvas ta.
Weekendi tegevjuht: Püsige koolis!
Baltikumi suurima tantsumuusikafestivali tegevjuht Henri Lindal on kolmel korral ülikooliteed alustanud, kuid pole kunagi lõppu jõudnud. Viimasel korral jäi pooleli EBS, pärast mida tuligi juba kontserdiäri.
Lindal korraldas esimesed kontserdid 2001. aastal, välisartistidega 2005. aastal.
“See töö, juhatada festivali, on isiklike sidemete küsimus. Mitte kunagi, mitte mingil juhul ei saa ükski inimene selles bisnises juhtivale kohale, olgu ta kas või doktorikraadiga, enne kui on näinud vähemalt kümme aastat vett ja vilet,” selgitas Lindal. “Jube hea oleks kombineerida kogemus erialase haridusega, aga nii see ei käi.”
Lindal tegeleb ainult Weekend Festivali korraldamisega ja muud tööd ta ei tee. Praegu nõuab Lindali ema, et poeg lõpetaks ülikooli, aga kontserdiärimehe sõnutsi on igal asjal oma aeg. “Võib-olla kahetsen, et ei lõpetanud ülikooli, aga teisest küljest, kui oleksin kooli jäänud, ei teeks praegu seda, mida teen.”
Lindalil on kolm last ja ta naudib kõike, mida praegu teeb. “Teen oma valdkonnas kõige suuremat asja, mida teha saab. Olen praegu õnnelik ja tasustatud. Elu on hea,” avaldas ta.
Kõikidel teistel soovitab Lindal ülikooliõpinguid mitte pooleli jätta. “Sellistele ametikohtadele, nagu mina praegu töötan, jõutakse enamasti läbi pimeda juhuse. Et juhuse osa elus vähendada, on mõistlik ikkagi koolis käia ja diplom teenida,” leidis ta.