T, 5.12.2023

Galerii: Bussijaamas toimus täiskasvanuõppe minimess

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Miniõpimess Bussijaamas.
Miniõpimess Bussijaamas. Foto: Karoliine Aus

Täna pärastlõunal toimus täiskasvanud õppija nädala (TÕN) raames Pärnu bussijaamas miniõpimess. End tutvustasid täisealisi koolitavad Pärnu haridusasutused.

“Varem arvati, et vaid noored õpivad, tänapäeval püüame seda ümber lükata,” sõnas Pärnumaa kutsehariduskeskuse (PKHK) täiskasvanute koolituse osakonna juhataja Sirje Pauskar. Tema hinnangul võib TÕNi pidada elukestva õppe nädalakski.

Messil uuriti bussijaamas viibinud inimestelt, mida ja millal nemad viimati õppisid. Kohale olid tulnud põhikoolinoored, kes jagasid koolimuljeid. Samuti sai sõna eakas naine, kes kord kuus käib juba aastaid Tartu ülikooli Pärnu kolledži väärikate ülikooli loengutes.

Messil tutvustasid enda pakutavat Saksa tehnoloogiakool, täiskasvanute gümnaasium, kolledž, PKHK, keskraamatukogu, noorte tugila, rahvaülikool ja töötukassa.

21. TÕN on Euroopas eriline. Peale Eesti korraldatakse seda vaid Inglismaal ja Sloveenias.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles