R, 2.06.2023

RMK looduspuhkuse kohti kasutati mullu rekordarv kordi

Meelis Kalme
, Reporter
Facebook Twitter
Comments
Mullu valmis mitu rekonstrueerimisel olnud objekti, nende seas Riisa õpperada.
Mullu valmis mitu rekonstrueerimisel olnud objekti, nende seas Riisa õpperada. Foto: Mailiis Ollino

Riigimetsa majandamise keskuse (RMK) teatel kasutati nende pakutavaid puhke- ja kaitsealadel liikumise kohti möödunud aastal 2,7 miljonil korral, mida on 300 000 võrra rohkem kui aasta varem.

RMK külastuskorraldusosakonna juhataja Marge Rammo sõnutsi on nii suur külastuste arvu tõus tavapäratu, varem on aasta-aastalt lisandud külastusi 100 000 võrra.

“Inimesed tõid loodusesse imeline suvi, Eesti Vabariigi juubeliaasta ja sellega seotud üritused – juubelimatkade sari, aga ka näiteks mullu augustis esimest korda tähistatud Eesti looduse päev. Eriline panus oli kindlasti RMK matkatee kolmanda haru valmimisel ja suurel ühismatkal,” loetles Rammo.

Suurte ürituste pärast pani RMK palju rõhku looduses liikumise võimaluste parandamisele. Kokku oli 2018. aastal töös 36 objekti, millest valmis 14. Valmis mitu rekonstrueerimisel olnud objekti. Nende seas Riisa õpperajad ja sealne vaatetorn.

Samuti valmis täies ulatuses Mandri-Eestit kattev kolmest harust koosnev matkatee võrgustik, mis kulgeb üle 1800 kilomeetril Perakülast Ähijärvele, Penijõelt Kauksi ja Oandult Iklasse ning on tähistatud 100 metsa- ja kultuuriloolise faktiga.

Looduses liikumise ja loodushariduse edendamiseks kulus mullu 6,4 miljonit eurot, millest 1,6 miljonit kaeti puhkemajandustegevusega teenitud tulude ja Euroopa Liidu sihtfinantseeringutega.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles