Jäine Pärnu annab kiirabile pidevalt tööd

Kinnis­varahooldusfirma ISS mütsiga mehed laotasid killustikku Pärnus Ringi tänaval vana bussijaama ees. FOTO: Mailiis Ollino

Kiirabiautoga on Pärnu libedatelt tänavatelt aasta algusest haiglasse viidud 18 jäseme- ja 12 pea­traumaga õnnetult kukkunut, erakorralise meditsiini osakonnas on abi saanud 289 inimest, mitmel neist on olnud hulgitrauma, nii et siia võib kirjutada 315, tuginedes diagnoosidele.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Need arvud kajastavad perioodi 1. jaanuarist 18. veebruarini ehk väljendavad ilmekalt olukorda, kus keskmiselt on päevas vajanud abi 5,9 libeduse ohvrit. Jää on ohvreid varitsenud sellistes üldkäidavates kohtades nagu Pärnu bussijaama ümbruses, Tallinna maanteel, Turu ja Teatri bussipea­tuses. Tihedamad tänavatraumade kuupäevad on kiirabi andmetel ­olnud 5., 7. ja 29. jaanuar, 4., 5., 11. ja 18. veebruar.

Pärnu haigla erakorralise meditsiini teenistuse juhataja Marit Õuna hinnangul võib libedal tänaval kukkumisega saadud vigastusest paranemine võtta vähemalt kuu, kuid tervenemine oleneb vigastuse raskusestki. Näiteks paraneb hüppeliigese murd neli kuni kuus kuud, murdunud randmeluu kasvab kokku kahe kuni kahe ja poole kuuga.

20.02.2019 22.02.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto