Galerii: Kuninga kooli õpilased kinkisid emakeelepäevaks etenduse

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Täna päeval tervitas Pärnu Kuninga tänava põhikooli aulasse sisenejaid Leopold, tõsi, seda küll ekraani vahendusel. Tähistati emakeelepäeva, kui viienda klassi õpilaste etendatud lavastust olid vaatama kogunenud esimese klassi jütsid, kaasatud oli publikki.

Meeleolukas lugu rääkis headusest ja sellest, kuidas sõpru hoida. Etenduse käigus anti näpunäiteid, kuidas oleks viisakas sõbraga käituda: tuleks öelda midagi ilusat, tervitada viisakalt ja pakkuda istet.

Loo keskmes olid kaks olendit, kes alguses omavahel läbi ei saanud, kuid neid näpunäiteid kasutades sõbrunesid.

Viiendike klassijuhataja Tiina Voolas rääkis, et lavastuse mõte tekkis raamatukogus nähes, kuidas direktor ja raamatukogu juhataja uurisid Molli raamatut. “Kuna see raamat on laste seas populaarne, tekkis idee, et teeks selle põhjal näidendi, kus kõik lapsed saaksid kaasa lüüa,” rääkis Voolas ja kiitis väga lapsi, kes mõttega kohe nõusse jäid.

Etenduse kõrval tekitas noortes vaatajates palju elevust arvamismäng, kus tuli mõistatada tuntud vanasõnade lõpufraase  ja õige vastuse esitajat premeeriti magusa auhinnaga.

Tagasi üles