N, 1.12.2022

Korruptsiooni ilminguid hakkab jälgima ühtne sisekontroll

Meelis Kalme
, Reporter
Korruptsiooni ilminguid hakkab jälgima ühtne sisekontroll
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pärnumaa omavalitsuste liidu juhataja Indrek Klaasseni sõnutsi on viie omavalitsuse peale võimalik palgata üks spetsialist, mis tähendab, et omavalitsused suudavad raha tõhusamalt kasutada.
Pärnumaa omavalitsuste liidu juhataja Indrek Klaasseni sõnutsi on viie omavalitsuse peale võimalik palgata üks spetsialist, mis tähendab, et omavalitsused suudavad raha tõhusamalt kasutada. Foto: Mailiis Ollino

Sugugi mitte kõikides Pärnumaa omavalitsustes ei ole asjad sisekontrolli koha pealt hästi olnud. Nüüd ühendasid viis valda jõud ja lasevad korruptsiooniriskide ennetamiseks välja töötada ühtse sisekontrollisüsteemi.

Möödunud aastal Mainori ettevõtluskõrgkoolis kaitstud lõputööst selgus, et paljudes omavalitsustes siseauditeid ei tehta. Samuti ei olnud üheski Pärnumaa vallas sisekontrolöri ega -audiitorit. Tori vallavanem Lauri Luur sõnas, et vajadus täiskohaga sisekontrolöri järele küll oleks, kuid väikesed vallad ei saa endale lubada täiskohaga sisekontrolöri: kasu oleks Luuri hinnangul väiksem kui kulu.

Märksõnad
Tagasi üles