Mihkli küla elanikud elavad siiani teadmatuses

Kristo Niglas
, Reporter
Copy
Mihkli pastoraati kogunes naistepäeva õhtul hulk inimesi, kes avaldasid vastuseisu geoloogilistele uuringutele Mihkli küla südames.
Mihkli pastoraati kogunes naistepäeva õhtul hulk inimesi, kes avaldasid vastuseisu geoloogilistele uuringutele Mihkli küla südames. Foto: Kristo Niglas

Naistepäeval toimus Mihkli külas rahvakoosolek, kus kohalikud elanikud väljendasid vastuseisu E&A Transpordi taotluse suhtes teha Mihkli looduskaitse ala piirile 18 puurauku geoloogiliste uuringute tarvis. Lääneranna vallavalitsus soovis oma seisukoha esitamiseks kaks kuud ajapikendust.

Keskkonnaamet rahuldas valla taotluse. Peale selle pikendas amet oma menetlustähtaega. “Eks tule arendajaga ühendust võtta ja läbi rääkida,” sõnas vallavanem Mikk Pikkmets, kes loodab, et arendaja on nõus kohalike elanike suure vastuseisu tõttu loobuma uuringuloa taotlusest. “Kui mitte, siis kindlasti ootame teda rahva ette.”

Probleemi eellugu ulatub tunamullu detsembrisse, kui E&A Transport esitas taotluse teha Mihkli külas geoloogilisi uuringuid. Mullu aprillis ütles Lääneranna vallavolikogu sellele “ei”. Kohus otsustas oktoobris, et volikogu otsus polnud põhjendatud, kuna argumendid ei puudutanud uuringuid, vaid peamiselt kaevandamise mõjusid.

Detsembris otsustas amet uuringuluba mitte välja anda. Pärast E&A Transpordilt saadud tagasisidet tegi amet uue eelnõu ja küsib nüüd taas valla arvamust. ​Kohalikud pelgavad, et uuringutele järgneb kaevandamine, mis võib seada ohtu keskkonna.

Vald lubas avaldada oma seisukoha mai lõpuks.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles