iDeal kampaania

Pärnu restoranide nädalal väisas linna söögikohti pea 10 000 toidunautlejat

Pastoraadi kohvikus restoranide nädalal pakutud eelroog.

FOTO: Ragne Värk

Aprillikuisel Pärnu restoranide nädalal käis 29 restoranis kokku üle 10 000 külalise. Enim, üle 700 toidunautleja väisas hiljuti avatud kohvikut Pastoraat.

“Viies restoranide nädal oli igati edukas ja meelitas suurima osalenud söögikohtade arvu kõrval restoranidesse niisama palju külastajaid kui eelmisel aastal,” sõnas teemanädala korraldaja Kadi Elmeste. “Kokku oli 10 100 külalist, kellest 70 protsenti eelistas broneeringu tegemiseks online-keskkonda ja ülejäänud restorani helistades.”

Teemanädala enimkülastatud toidukoht oli kesklinnas asuv Pastoraat, kus peakokk Karolyn Perle pakkus kohalikust maheveisest tartari, põdralihakotlette, tallemaksa ja krõbekana. See oli suurima valikuga osalenud söögikoht, kus külalistel avanes võimalus valida mitme roa vahel.

Populaarsuselt järgmised olid golfiklubide restoranid White Beach Golf ja Eagle. Samuti käis palju külastajaid Mon Amis ja Mum Cafes.

Restoranide nädala külalistelt saadud tagasiside põhjal hinnati parimaks soolaseks roaks Kalamajaka kohviku soolasiiatartar ja maitsvaimaks desserdiks osutus Lime Lounge'is serveeritud mango-toorjuustukook.

Väisanutel paluti hinnata veel teenindust. Pärnu parima teenindusega restoraniks krooniti Rannahotell, mida kümnepallisüsteemis peeti 9,9 punkti vääriliseks. Järgnesid Lime Lounge ja Strand 9,7ga.

Rannahotelli tegevjuhi Oliver Paasiku kinnitusel näeb nende maja personal hea teeninduse nimel iga päev väga palju vaeva. “Oleme saavutanud hea taseme ja selle eest saan tänada nii meie restorani teenindajaid kui ka nende juhti Gerda Vaigot,” kiitis Paasik.

Teemanädala eesmärk on tutvustada siinseid restorane nii Eesti elanikele kui lähinaabritele ja suurendada suvepealinna külastust madalhooajal. Restoranide nädal viidi ellu ettevõtjate ja Pärnu linnavalitsuse koostöös.

Järgmine teemanädal toimub kevadel 2020.

Tagasi üles