R, 9.06.2023

Saugalased kogusid allkirju Pärnuga liitumise vastu

Annika Kuusik
, reporter
Facebook Twitter
Comments 2
Elanikud enam piirimuudatuse osas kaasa rääkida ei saa. Protsessi saavad peatada volinikud, kui nad otsustavad ühinemislepingut mitte muuta.
Elanikud enam piirimuudatuse osas kaasa rääkida ei saa. Protsessi saavad peatada volinikud, kui nad otsustavad ühinemislepingut mitte muuta. Foto: Urmas Luik

Sauga aleviku, Tammiste, Eametsa ja Nurme küla saatus on endiselt lahtine – kas nad jäävad Tori valda või liiguvad Pärnu linna koosseisu. 12. juunil viidi vallamajja umbes 300 allkirjaga avaldus Sauga aleviku ja selle lähikülade elanikelt, kes ei soovi Pärnu linnaga liituda. Kuid vankrit see ei peata.

Piirimuudatuse küsimus on Tori vallavanema Lauri Luuri sõnutsi jõudnud sinnamaani, et elanikel ei ole enam võimalik protsessi seisma panna. “Kodanikualgatused on igati teretulnud, oma arvamust ja meelestatust saab ja võib avaldada ning inimesed peavadki seda tegema,” ütles Luur. “Paraku toimus eelmise aasta novembris rahvaküsitlus, mille tulemused ja edasine menetluskäik on teada.”

Edasise üle otsustab Tori vallavolikogu. Kui vähemalt kaks kolmandikku volikogu liikmetest nõustub liitumislepingu muutmisega, jätkuvad läbirääkimised nelja asula Pärnu linna koosseisu arvamiseks.

Kahel järjestikusel volikogu istungil on otsus ühinemislepingu muutmise kohta tegemata jäänud. Punkt on päevakorrast välja hääletatud, sest kohal pole olnud piisavalt volinikke. Valla kommunikatsiooninõuniku Katariina Vaabeli sõnade kohaselt on tegemist väga olulise küsimusega, mis nõudvat rohkemate volinike kohal viibimist. 16. mai istungilt puudus 23liikmelisest täiskoosseisust neli, 20. juunil kuus volinikku.

Kui volikogu otsustab ühinemislepingut muuta, saab piirimuudatus toimuda koos järgmiste kohalike omavalitsuste valimistega aastal 2021.

Tori vald tekkis Sauga, Are ja Tori valla ning Sindi linna ühinemisel 2017. aasta haldusreformi käigus.

Mullu novembris toimunud rahvaküsitluse tulemused:

Sauga aleviku 350 hääle andnud elanikust 218 tahtis elada Pärnu linnas ja 132 Tori vallas.
Tammiste 503 hääletanust soovis Pärnuga liituda 381 ja Tori valda jääda 122.
Eametsa 191 hääletanust eelistas Pärnuga liituda 116 ja Tori valda jääda 74, üks sedel loeti kehtetuks.
Nurme 58 hääletanust tahtis Pärnuga liituda 46, Tori valda soovis jääda 12.

Andmed: Tori vallavalitsus

Facebook Twitter
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles