Ekspert: Ootamatu ussike võib häirida Pärnu lahe tasakaalu

Tõnu Kann
, reporter
Copy
Kui Jonne Kotta hakkas teaduskirjanduses põhjalikumalt ringi vaatama, selgus, et maailmas polnud sellist ussikest varem kirjeldatud.
Kui Jonne Kotta hakkas teaduskirjanduses põhjalikumalt ringi vaatama, selgus, et maailmas polnud sellist ussikest varem kirjeldatud. Foto: Astra Kallasmaa

Regulaarselt Pärnu lahe keskkonnaseisundit jälgivad Eesti mereinstituudi teadlased leidsid 2012. aastal ühest Pärnu jõe suudme lähedal asuvast seirejaamast kummalise looma.

Tegemist oli hulkharjasussiga, kelle sarnast polnud nad Läänemeres varem näinud. Kui mereinstituudi juhtteadur Jonne Kotta hakkas teaduskirjanduses põhjalikumalt ringi vaatama, selgus, et maailmas polnud sellist ussikest varem teaduspõhiselt kirjeldatud. Geneetilised analüüsid kinnitasid sama – sellesarnast jumalaloomakest maailm veel ei tundnud.

“Tihti arvatakse ekslikult, et teadlased on kõikjale jõudnud ja kõik liigid ära kirjeldatud, aga tegelikkus on sellest ikka väga erinev,” nentis Kotta. “Näiteks troopilistes meredes on tavaline, et keskeltläbi iga kümnes liik on teadusele veel täiesti tundmatu.”

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles