Niitmata murulapp ja veesilm suurendavad elurikkust

President Kersti Kaljulaidi huvitasid Manijal looduslikud muruniidukid: lambad rannakarjamaal koplis.

FOTO: Mattias Tammet/ presidendi kantselei

Kilingi-Nõmme oli lõikuskuu viimasel pühapäeval riikliku tähtsusega linn, sest just seal andis kodukaunistamise patroon president Kersti Kaljulaid üle auhinnad Eesti kauneimate kodude loojatele.

Esinduslikuks renoveeritud klubi saalis hõivasid pidurõivais osalised viimsegi koha ja jäid põksuva südamega ootama oma etteastet: lavale kutsumist, riigipeaga kätlemist, auhinna ja Eesti kodukaunistamise ühenduse koostatud albumi vastuvõtmist ja ühispilti presidendiga. Südantsoojendav oli jälgida, kuidas tunnustust mindi vastu võtma pereti: kahe, kolme, nelja lapsega ja jäädi koos ajaloolisele pildile.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

“Peaaegu alati, kui olen külastanud oma valla kauneid kodusid, ütleb pererahvas, et me ei tee seda kellelegi teisele,” märkis Saarde vallavolikogu esimees Kadri-Aija Viik, tervitades 62 laureaati, kelle hulgas koduomanikud, omavalitsused, ettevõtted.

Eesti kodukaunistamise ühenduse esimehe Arvi Altmäe jutust selgus, et ühendus on koostanud 22 korda albumi ja vast valminust leiab 2019. aasta laureaadid, kellele kogumik kingitigi. Esimest korda oli konkursil targa kodu kategooria (võitja perekond Honga Keilast) ja targa kooli oma (võitja Väätsa põhikool).

Tagasi üles