Hiinaga sõbrustamise teated sattusid halvale ajale

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Postimees alustas eile artiklisarja Hiina mõju suurenemisest Baltikumis, mis toimub ka läbi keeleõppe ja ürituste. Pärnu soojendab praegu Hiina linnaga suhteid.
Postimees alustas eile artiklisarja Hiina mõju suurenemisest Baltikumis, mis toimub ka läbi keeleõppe ja ürituste. Pärnu soojendab praegu Hiina linnaga suhteid. Foto: Pm

Eile teavitas Pärnu linn avalikkust Hiina Qingdao linnast pärit külaliste võõrustamisest, Hiina nädala toimumisest ja hiina keele õppimisvõimalustest siinsetes koolides. Teated langesid aega, mil Postimees alustas artiklisarja Hiina üha kasvavast poliitilisest ja majanduslikust mõjust Balti riikides.

Esimeses artiklis mainitakse suvepealinnagi, põhjuseks Hiina rahaga oma riigi teemanädala korraldamine. Seda Tallinna ülikooli (TLÜ) Konfutsiuse instituudi kaudu, mida toetatakse heldelt. Pärnu linn täpsustas eile, et instituudi rahaga korraldatakse vaid laupäevane linnarahvale mõeldud üritus. Port Artur 2 kaubanduskeskuses toimub Hiina tänavafestival, kus eksootiliseks reisiks valmistunud Pärnu kammerkoor esitab hiina­keelseid laule, saab õppida kalligraafiat, jälgida teetseremooniat ja näha-kogeda, mida kujutavad endast traditsiooniline ­Hiina meditsiin ja massaaž.

Tagasi üles