E, 28.11.2022

Seadusliku kanepigagi võib jamasse sattuda

Meelis Kalme
Seadusliku kanepigagi võib jamasse sattuda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Politsei puistas hiljuti üheksat Eesti kanepipoodi: kaheksat pealinnas ja ühte Pärnus.
Politsei puistas hiljuti üheksat Eesti kanepipoodi: kaheksat pealinnas ja ühte Pärnus. Foto: Remo Tõnismäe

Hiljuti puistas politsei Eestis üheksat kanepitooteid müüvat poodi, kaheksat Tallinnas ja ühte Pärnus. Ametnikel oli alust arvata, et neis poodides müüakse narkootikume. Veel pole selge, kas see oli nii või mitte. Küll on teada, et kauplejad võivad osutuda kurjategijaks isegi siis, kui nad pole midagi valesti teinud.

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) teatel oli reidi põhjus kahtlus, et need üheksa kauplust võivad müüa kanepitooteid, milles psühhotroopse aine tetrahüdrokannabinooli (THC) sisaldus on seaduses lubatust ehk 0,2 protsendist kõrgem. Üle 7,5grammise THC-sisaldusega kanepi oma­mise korral on tegu suures koguses narkootikumide käitlemisega, mille eest võib “priid leiba nautima” minna.

Pärnus poodi pidava osaühingu Cannab juhatuse liige Kalev Laisaar kinnitas toimetusele, et nende müüdavad kaubad on toodetud õigus­aktide nõudeid järgides. Olemas ­olevat tõendid, mis müüdava kauba päritolu tõestavad: kogu toodangut olevat kontrollinud mitu Itaalia riiklikku instituuti, mis peaks välistama kanepitoodetes liigse THC-sisalduse.

Märksõnad
Tagasi üles