Suvepealinna tiitel läheb üheksaks kuuks puhkusele

Pärnus langetatakse suvepealinna lipp ja teemapealinna tiitel koos valitsemissauaga rändab kolmeks kuuks Narva.

FOTO: Ants Liigus

Esmaspäeval, 23. septembril kell 10.50 algab kalendrisügis. Pärnus langetatakse suvepealinna lipp ja tiitel koos valitsemissauaga rändab kolmeks kuuks Narva.

“Narva – Eesti sügispealinn 2019” tiitli üleandmise tseremoonia toimub esmaspäeva õhtul Geneva kontserdimajas. Suvepealinna esindab seal Pärnu abilinnapea Meelis Kukk, kes annab narvakatele üle valitsemissaua.

Lõppenud suvi tõestas taas, et Pärnu ei kanna väärikat pealinnatiitlit asjata: juuni, juuli ja august pakkusid vaheldusrikast suveilma ja mitmekesist, varahommikust hiliste öötundideni kestnud kultuuriprogrammi, mis täitis linna mõnusa kuurordimeluga.

Pärnu suvises kultuuri- ja spordielus leidus midagi igale vanusele ja maitsele: toimusid filmi-, muusika-, toidu-, laste- ja tänavafestivalid ning hulgaliselt spordisündmusi, mille seas oli nii iga-aastaseid ettevõtmisi kui päris uusi algatusi.

Rõõmustamiseks annab põhjust tõik, et Pärnusse jõudis neil suvekuudel mulluse suvega võrreldes rohkem turiste.

Kesklinna kail sildus suvel kolm kruiisilaeva, neljas lõbusõidualus saabub Pärnusse sügise esimesel päeval.

Traditsiooniliste giidituuride kõrval käivitasid tegusad pärnakad ingliskeelsed linnatuurid “Trust me I’m a local” ja juulikuu laupäevadel avanes turistidel võimalus avastada kuurortlinna võlusid kolmel eri sisuga ekskursioonil.

Suvi tõi uuendusi linnapildiski.

Juuni alguseks omandas osa Rannapargist uute pinkide ja kõnniteedega värske ilme. Põlistel Rannapargi puudel rippunud muuliteemalised puitkiiged tekitasid nii suurtes kui väikestes jalutajates rõõmsat elevust.

Rääma pargis avati treeningplats ja Suvituse tänaval tegi uksed lahti täiesti uus neljatärnispaa Wasa Resort.

Käesolev aasta on Pärnus kuulutatud muulide aastaks, sest muulide ehitamisest möödub poolteist sajandit, ja nii (taas)leidsid puhkajadki sel suvel tee linna idapoolse muuli juurde.

Kivimuulile viiv 463 meetri pikkune vaiadel laudtee avati juba veebruaris, ent romantilised jalutuskäigud Rannapargist muuli lõppu muutusid eriti populaarseks just suvel.

Promeneerimist soosis ilmataatki, kes kostitas suvitajaid keskmisest soojema suveilmaga. Sekka sattus ka vihmasemaid ja tuulisemaid päevi – nagu Eestimaa suvele kombeks.

Kui lõunamaiselt kuumad päevad meelitasid Pärnu randadesse tuhandeid päevitajaid ja suplejaid, siis tuulised ilmad tõid laineid püüdma surfarid ja purjetajad.

Pärnu keskplaažil lehvis sinilipp, mis näitas, et rannas on kvaliteetne vesi, suplusrand on puhas ja koristatud, siin on turvaline ja puhas joogivesi on kättesaadav.

Suvepealinna tiitlit õigustasid ka riigi ilmateenistuse andmed, mille järgi oli Eestis 2019. aasta suvel kõige soojem just nimelt Pärnus. Keskmiseks temperatuuriks mõõdeti siin 17,7 soojakraadi, täpselt kraadi võrra enam kui Pärnu keskmine suvine temperatuurinäit ja rohkem kui Eesti keskmine tänavusuvine õhutemperatuur (16,8 kraadi).

Pärnu kannab suvepealinna tiitlit aastast 1996. Saabuv, 2020. aasta suvi on Pärnule juba 25. kord olla Eesti suvepealinn.

Tagasi üles