Galerii: P.Õ.M.M. pani noorte teadmised õhtupimeduses proovile

Eile õhtul toimus kuuendat korda Paikuse õhtune matkamäng ehk P.Õ.M.M. Ürituse põhieesmärk on tutvustada noortele alternatiivseid vaba aja veetmise viise, tõsta noorte ja nende vanemate teadlikkust ohutuse suhtes.

Saadi teada, mida teevad eri institutsioonid, ja omandati praktilisi ja teoreetilisi kogemusi iseenda ohutuse tagamise kohta. “Võistlejaid oli tulnud nii meie oma kodukandist kui kaugemalt: Pärnust, Kilingi-Nõmmest ja Viljandist,” märkis üks korraldajatest Marika Valter. Kokku võistles rajal sadakond seiklejat.

Harivat ja põnevat tegevust leidus igas punktis. Näiteks pidid osalejad proovile panema oma täpsuslaskmise oskused. Samuti tuli osata lahinguväljal NATO koodi kasutades sõnumit edastada ja vastu võtta, kustutada tuletekiga põlengut.

Sel korral võitsid matkamängu Wanda-Helene Ollep, Riin Annusvere, Kadri Anna Saar, Karoliine Tarjus, Monika Limberg ja Margit Sooniste.

Ürituse korraldasid Edela-Eesti Arenduskeskuse MTÜ, Pärnu politseijaoskond, Paikuse põhikool, Paikuse noortekeskus ja sisekaitseakadeemia piirivalve- ja politseikolledži Paikuse õppeüksus.

Tagasi üles