Manija saarekeskuse tee ja hõljukiplats said uue katte

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Manija saarel lõppes sadama ja saarekeskuse vahelise tee remont, uue katte sai hõljukiplatski.
Manija saarel lõppes sadama ja saarekeskuse vahelise tee remont, uue katte sai hõljukiplatski. Foto: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees

Manija saarel lõppes sadama ja saarekeskuse vahelise tee remont, uue katte sai hõljukiplatski. Veel käib töö veevõtukohal, mis peaks valmima oktoobris.

Augusti teises pooles alanud remondi käigus rekonstrueeriti Manija sadama ja saarekeskuse vaheline 870meetrine teelõik.

Üle kümmekonna aasta tagasi ehitatud mustkattega tee, mis kulgeb sadamast kuni saare kõige kaugema tipuni, oli Pärnu linna taristu- ja ehitusteenistuse Tõstamaa projektijuhti Alo Tomsoni väitel sadamapoolsest otsast tugevalt rööpasse vajunud ja auklik.

Remondi käigus kaotati rööpad ja augud ning lõik sai uue katte.

Sama projekti raames tehti saarel korda 300ruutmeetrine hõljuki maabumisplats.

„Varem muutus maabumisplats märjal ajal väga poriseks ja see tegi reisijate hõljukile saamise küllaltki ebamugavaks. Nüüd seda enam ei juhtu, kuna platsi alla pandi geotekstiil ja see sai kruuskatte. Kaalusime ka mustkatet, aga spetsialistide hinnangul lõhuks see hõljuki õhkpadja „seelikut“,“ selgitas Tomson.

Sadama ja saarekeskuse vahelise teelõigu ning hõljukiplatsi rekonstrueerimine läks maksma veidi üle 32 500 euro, millest lõviosa moodustas väikesaarte programmi toetus ja väiksema Pärnu linna eraldatu.

Veevõtukoht on Manijal päris uus asi. Saarel on küll päästemasin, ent sel pole siiani olnud võimalik aasta läbi kustutusvett saada.

„Võhikule võib tunduda, et mis see siis ära ei ole, kuna meri on ju ümberringi, kuid päris nii lihtne kustutusvee saamine siiski pole. Meri on ranna ääres tihilugu väga madal ja kaugemalt ei suuda pumbad vett imeda. Ei maksa unustada sedagi, et meil on neli aastaaega ja õnnetus võib juhtuda ka siis, kui looduslikud veekogud on jääs,“ märkis Tomson.

Kinnise mahutiga veevõtukoht hakkab paiknema saare keskosas külakeskuse juures. Mahutit hakatakse täitma saarekeskuse puurkaevust. Veevõtukoha rajamine läheb maksma 15 000 eurot.

Linna veevõtukoha rajamine haakub Manija vabatahtlike päästjate projektidega, millest ühe abil soetati saarele uus päästemasin ja teisega on kavandatud ehitada päästevarustuse kuur.

Tagasi üles