E, 2.10.2023

Kõik uued ATKO bussid jõudsid liinile

Karl Hütt
, reporter
Facebook
Comments
Kokku sõidab Pärnu linnalähiliinidel 11 uut ATKO ühissõidukit.
Kokku sõidab Pärnu linnalähiliinidel 11 uut ATKO ühissõidukit. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Eelmisel nädalal kirjutas Pärnu Postimees, et Pärnumaa ühistranspordikeskusega sõlmitud lepingu järgi pidid uued bussid lõuna liinigrupis ja linnalähiliinidel sõitma hakkama 1. oktoobrist, ent osa masinaid oli puudu. Täna hommikust teenindavad aga kõik nüüdisaegsed ja keskkonnasäästlikud bussid sõitjaid linnalähiliinidelgi.

Nimelt vurab linnalähiliinidel (bussid number 36, 39 ja 40) iga päev viis Poola tehases valminud Scania Citywide’i 12meetrist bussi ja neli Mercedes-Benz Conecto 18meetrist lõõtsaga sõidukit. Kaks uut masinat on varukski.

Kõik uued ühistranspordivahendid vastavad kõrgematele ehk Euro 6 heitmenormidele. Samuti on bussid täismadala põhjaga ja madala sisenemisega, ukse lähedal asub ratastooli või lapsevankri paigutamise ala koos kinnitustega.

“Reisijate paremaks teenindamiseks on bussides GPS-seadmetega kassasüsteemid, nutiseadmete laadimiskohad, kliimaseadmed ja spetsiaalsed külmemale kliimale mõeldud lisaseadmed,” loetles ATKO Pärnu osakonna juhataja Kalvi Murro ja täpsustas, et mugavust lisavad külmemale kliimale mõeldud kahekordsete klaasidega aknad ja eelsoojendusseade, mis tagab busside töökindluse talvel. 

Uutes ühissõidukites on bussijuhtide töötingimused tänu mitmele lisaseadmele paremad: kinnine juhikabiin, eraldi kliimaseadmed kabiinis ja salongis. Peale selle asub juhipoolne küljepeegel madalal ja juhi lähedal, tagades talle sel moel väga hea vaatevälja. “Bussijuhi ja sõitjate turvalisuse tagamiseks on kõikides bussides videoseadmed ja kaamerad,” rääkis Murro.

Sõitjatele tuletas bussifirma Pärnu osakonna juhataja aga meelde, et nad käituksid transpordivahendites korralikult. “Tahan panna reisijatele südamele, et kui nad vandaalitsemist märkavad, siis teavitaksid sellest kohe bussijuhti,” lausus ta.

Varem liinil olnud bussidest läheb enamik vanarauaks või müüki.  

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles