Paikre nõukogu esitas tagasiastumispalve

Paikre nõukogu esitas tagasiastumispalve.

FOTO: Mailiis Ollino

Kõik viis OÜ Paikre nõukogu liiget esitasid eile ühiselt allkirjastatud avalduse, et soovivad tagasi astuda seoses Paikre juhatuse liikme Kristo Rossmani kinnipidamisega.

Pärnu linnavalitsuse pressiesindaja teatel peab seoses nõukogu tagasiastumisega üldkoosolek ehk linnavalitsus nimetama uued nõukogu liikmed.

Paikre nõukokku kuulusid Rain Jung, Raido Ilp, Silver Smeljanski, Eero Rändla ja Valter Landing. Nõukogul puudus esimees, kuna septembris lahkus sellelt kohalt Rein Leipalu. Ajutiseks esimeheks oli valitud Rändla.

“Kuna vahi all oleva OÜ Paikre endise juhataja Kristo Rossmani valis ametisse nõukogu, siis kõnealuste sündmuste jadas on nõukogu liikmete tagasiastumine meie poliitikaruumis loogiline samm. Ärme aja seda segamini vastutuse võtmisega, sest kogu menetlus on alles toores ja siin nõukogu liikmeid ühe vitsaga lüüa ei oleks kohane,” kommenteeris Ilp. “Kristo Rossmani ametissevalimine oli nõukogu ühine otsus, seega on loogiline, et ka nõukogu tagasiastumine seda on.”

“Eks aeg anna arutust, kuidas ja mis koosseisus uus nõukogu tööle hakkab. Ei välistaks võimalust, et uues nõukogus on eelmise nõukogu koosseisu kuulunud inimesi,” sõnas Ilp.

Kriminaalpolitsinikud korraldasid teisipäeval Põlendmaal Paikre kontoris läbiotsimise ja pidasid kinni prügiettevõtte juhataja Kristo Rossmani ja arendusjuht Ott Suti. Mõlemad võeti kolmapäeval kohtu loal vahi alla.

Paikre juhatajat ja arendusjuhti kahtlustatakse ettevõtte vara omastamises suures ulatuses. Arendusjuhti kahtlustatakse veel altkäemaksu võtmises.

Neljapäeval Rändla kutsel kogunenud nõukogu vabastas Rossmani ettevõtte juhatuse liikme kohalt ja määras ajutiseks juhatuse liikmeks firma äriarendusjuhi Keit Nestori.

Nõukogu otsustas ühtlasi kuulutada lähiajal välja konkursi, leidmaks Paikrele uus juhatuse liige.

Tagasi üles