Sisukord
Uudised
Paberleht

Karistatud perearst: Õige patsient õigel ajal ja õiges kohas

5 min lugemist
Madis Veskimägi tõdes, et on aastaid juhtinud tähelepanu meie meditsiinikorralduse vigadele, mille tõttu see süsteem ei saagi töötada, nagu peaks. Ta märkis, et sellele on juhtinud tähele­panu riigikontrolli auditid, välisvaatlejad ja võõrsil töötavad arstidki. FOTO: Urmas Luik

Eesti perearstiabi süsteemis lah­vatas eelmisel nädalal skandaal, kui Tõstamaa ­perearst Madis Veskimägi visati välja Eesti perearstide seltsist (EPS), kuna kritiseerib esmatasandi meditsiinikorraldust riigis.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Samal ajal on Veskimägi kogunud tuntust meditsiiniraamatute ja erialaste artiklite kirjutamisega, kuulutatud mõne aasta eest Eesti meditsiini üheks enam mõjutanud meedikuks ja olnud vaidluse keskmes, kas perearstid võivad kohapeal osutada mõningaid lihtsamaid eriarsti teenuseid nagu röntgeniülesvõtted või vigastatud jäseme lahasta­mine.

Veskimägi on loonud endast kuvandi kui eeskujulikust patsiendikesksest maatohtrist, mistap mõjus uudis tema väljaheitmisest kolleegide vabatahtlikust ühendusest külma dušina nii ­tema arvukatele patsientidele kui laiemaltki.

23.01.2020 25.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto