T, 7.02.2023

Pärnust viib ülikooli lahtiste uste päevale eribuss

Pärnu Postimees
Pärnust viib ülikooli lahtiste uste päevale eribuss
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tartu ülikooli lahtiste uste päev läinud aastal.
Tartu ülikooli lahtiste uste päev läinud aastal. Foto: Andres Tennus

Tartu ülikool korraldab kolmapäeval, 26. veebruaril lahtiste uste päeva, kus abiturientidele ja ülejäänud huvilistele jagub tegevust nii raamatukogus kui õppehoonetes.

TÜ raamatukogu teisel korrusel toimub õppekavade infomess, kus sisseastumise ja karjääri teemadel annavad nõu asjatundjad. Tudengiorganisatsioonide esindajatega otsitakse vastuseid küsimustele, kuidas olla enam kui üliõpilane ja mida saab enesearendamiseks ülikoolis õppimise kõrvalt veel teha.

Lahtiste uste päeva projektijuht, TÜ turundusspetsialist Marleen Otsus rääkis, et raamatukogu konverentsisaalis peavad üliõpilased ja vilistlased temaatilisi arutelusid, kuhu on kaasatud publik, kes saab esinejatele veebiplatvormi kaudu küsimusi esitada.

“Üliõpilased räägivad erialavalikust ja sellest, kuidas nemad ülikooli astusid ja kuidas üliõpilaselu käib. Vilistlased mõtisklevad aga selle üle, kuidas nad leidsid tee õige erialani ja mil moel on ülikool mõjutanud nende karjääri,” tutvustas Otsus.

Erialade sobivust võivad abituriendid proovida õppehoonete töötubades. Peale selle on võimalus osaleda loengutes ja praktikumides, teha akadeemilist testi, kohtuda õppejõudude ja üliõpilastega. Samal päeval toimuvad ingliskeelsed bakalaureuseõppekavade infotunnid.

Tulevased kõrgkooli pürgijad saavad õppekavade infomessil tutvuda muuhulgas ka õppejõudude ja üliõpilastega.
Tulevased kõrgkooli pürgijad saavad õppekavade infomessil tutvuda muuhulgas ka õppejõudude ja üliõpilastega. Foto: Andres Tennus

Soovijail on ainulaadne võimalus viia end erialadega kurssi uudsel viisil. “Esimest korda saavad õpilased tutvuda erialadega pimekohtingul. See aitab paremini mõista õppekavade sisu või avastada endale hoopis midagi uut,” selgitas Otsus. “Konkreetsed erialad saab teada kohtingu käigus.”

Ekskursioonidel ühiselamuisse jagatakse näpunäiteid, kuidas täita avaldus, et saada kõige meelepärasem elukoht, ja näidatakse ühisruume ja tube.

Huvilised saavad osaleda ülikooli peahoone ekskursioonil ja näevad omaaegset tudengivanglat ehk kartserit, ajaloolist auditooriumi, aulat ja kunstimuuseumi. TÜ muuseumidesse pääseb sel päeval õpilaspiletiga tasuta.

Pärnust sõidutab Tartusse tasuta eribuss ja samuti saab linna piires priilt sõita Maarjamõisa, et teha tutvust Chemicumi, Physicumi, Biomeedikumi ja tehnoloogiainstituudiga. Eribussile ja töötubadesse saab registreeruda TÜ kodulehel. Kasulikku teavet leiavad huvilised ürituse lehelt Facebookis.

Erialade sobivust võivad abituriendid proovida töötubades, mis toimuvad ülikooli eri hoonetes.
Erialade sobivust võivad abituriendid proovida töötubades, mis toimuvad ülikooli eri hoonetes. Foto: Andres Tennus

Lahtiste uste päevale oodatakse üle 2000 külalise kõikjalt Eestist.

Märksõnad
Tagasi üles