Sisukord
Uudised
Paberleht

Linna peatänava ajanäitaja virgus unest

2 min lugemist
Pärnu Rüütli tänava avalik kell, mis saladuslikul kombel juuni lõpus seisma jäi, hakkas pärast seadistamist taas tööle. FOTO: Lilli Tölp

Pärnus Rüütli tänavale maja number 25 seinale kinnitatud suur avalik kell, mis juuni lõpus seisma jäi, ärkas üle kuu kestnud uinaku järel taas ellu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ühiskondliku ajanäitaja seierid peatusid Nikolai tänva poolt vaadates poole nelja peal ja Vee tänava poolsel sihverplaadil kolm minutit varasemal näidul juuni lõpul Pärnust üle käinud äikesetormi ajal, kui kesklinnas käis suur pauk, mille järel sama piirkonna kohvikutes ja majades ning Endla teatriski elekter kadus.

Kõrvulukustava kõmaka järel hakkas Malmö tänaval lekkima ka malmist veetoru, milles oli mitu ümmargust auku. Kohalike elanike välja pakutud teooria kohaselt lõi välk Nikolai kiriku kõrval maasse, lõhkudes malmtoru, mis tavaliselt murdub. Lekkivat toru praavitanud töömehedki tunnistasid, et pole näinud malmtoru niiviisi katki minevat, aga kinnitust levima hakanud arvamusele, et pahanduse tekitas nimelt välk, nad siiski anda ei söandanud.

05.08.2020 07.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto