Jääpurjetajad jahtisid Pärnu meistrivõistluste medaleid

Joel Kukk
Angeliina Maria Isabel Õunap pani oma paremuse veenva ülekaaluga maksma.
Angeliina Maria Isabel Õunap pani oma paremuse veenva ülekaaluga maksma. Foto: Eiliki Pukk

Nädalavahetusel kihutas Liu sadama akvatooriumil kõval veel Pärnu lahtistel purjetamismeistrivõistlustel kolmes arvestuses kokku 38 sportlast.

DN-klassis osutus kaheksa sõidu kokkuvõttes parimaks Argo Vooremaa Haapsalust, teiseks tuli kalevlane Marek Lentsius ja kolmanda koha saavutas vanameister Vaiko Vooremaa. Esikolmikule järgnesid lõunanaaber Artis Berzins, hiidlane Joonas Kiisler ja pärnakas Mihkel Kosk.

DN-klassis juunioride seas nautis viie pärnaka ees võidurõõmu Jorgen Kuivonen Hiiumaa Dago klubist. Hõbemedali teenis Karel Ratnik, pronksile tuli Pert Salundi ja kuues oli Angus Aarna Ant. Neidude konkurentsis pärjati meistriks Lisbeth Taggu ja teise koha sai  Liise Väliste.

Kuni 16aastaste Ice Optimisti klassis pani Pärnu jahtklubi piiga Angeliina Maria Isabel Õunap oma paremuse veenva ülekaaluga maksma. Teise koha vääriliselt seilas Trinette Välisson Saaremaalt ja kolmanda koha saavutas pärnakas Martin Rahnel.

Aron Poolma purjetas neljanda koha vääriliselt, Andrias Sepp tuli viiendaks ja paremuselt kolmas tüdruk Emma Mia Kaar sai seitsmenda koha. Laura Marii Taggu lõpetas regati kümnendana, Leene Väliste oli 11., Sharon Peetrimäe 14., Dagne Aasmaa 15., Daniel Õunap 16. ja Pirbi Andrena Aarna 19.

DN-klassis purjetas Pärnu meistrivõistlustel 19 sportlast.
DN-klassis purjetas Pärnu meistrivõistlustel 19 sportlast. Foto: Pärnu Jahtklubi

“Regati avapäeval merel puhunud priske tuul lubas meil teha viis võistlussõitu, kuid teisel päeval hakkas tuulevaikus kollitama ja pidime piirduma vaid kolmega,” rääkis kodulinna noori purjetajaid koolitav Elise Umb. “Ice Optimisti klassi valitsev maailmameister Andrias pidi paraku kahes sõidus tehniliste probleemide tõttu katkestama ja sarnane ebaõnn tabas avapäeva järel kolmandat kohta hoidnud Emma Miat. Järgmisel nädalavahetusel korraldame noortele kodulahel treeningvõistluse. Eesti meistrimedaleid hakkame jahtima kahe nädala pärast.”