Belgia hävitajad teevad paarisrakendina madallende

Pärnu Postimees
Copy
Belgia õhuväe piloodid teevad madallende hävituslennukitel F-16.
Belgia õhuväe piloodid teevad madallende hävituslennukitel F-16. Foto: Kaitseväe Peastaap/baf/bart Rosselle

Õhuvägi annab teada, et sel töönädalal teevad Eesti kohal madallende Ämari lennubaasis teenivad Belgia õhuväe piloodid hävituslennukitel F-16. Kaks lennukit lendavad üle Eesti madallennu aladel ja vähemalt 152 meetri kõrgusel.

Madallennud toimuvad Edela-, Lõuna-, Ida- ja Kesk-Eestis vähemasti 152 meetri (500 jala) kõrgusel 8.10–10 ja 14–16. On võimalik, et lennukid mööduvad asulatest või üksikutest taludest, kuid võimalusel püütakse asustatud alasid vältida.

NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude tarvis kindlad osad oma õhuruumist. Muu hulgas on seda teinud Balti riigid.

Lennuharjutused on kooskõlas Eesti seadustega ja neid sooritatakse kokkuleppel transpordiameti ja Lennuliiklusteeninduse ASiga.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi. Õhuturvet tagavad lennukid asuvad Eestis Ämari ja Leedus Šiauliai lennubaasis.

Belgia õhuväelasid alustasid õhuturbemissiooni Ämaris 1. detsembril, mil Itaalia õhujõud andsid Balti riikide õhuruumi turvamise valvekorra üle. Belgia on varem Ämaris õhuturbemissioonil osalenud kahel korral: 2016. ja 2017. aastal.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles