R, 30.09.2022

Galerii ⟩ Parima õpilasfirma toode peletab jalavarjudest haisu

Merle Rallmann
, veebilehe toimetaja
Parima õpilasfirma toode peletab jalavarjudest haisu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Parimaks õpilaste loodud tooteks tunnistati jalavarjudest ebameeldivaid aroome peletavad lõhnapadjakesed.
Parimaks õpilaste loodud tooteks tunnistati jalavarjudest ebameeldivaid aroome peletavad lõhnapadjakesed. Foto: Hando Murumägi

Eile selgusid Strandi spaa- ja konverentsihotellis Pärnumaa parimad õpilasfirmad. Kokku võistles omavahel 22 firmat kolmest Pärnu koolist ja Sindi gümnaasiumist. Võitjaks kuulutati lõhnapadjakesi tootev ÕF Beezu, mille toode aitab jalanõudest eemaldada ebameeldiva lõhna.

Õpilased olid välja tulnud väga erinevate ideedega lemmikloomatoitudest puidust tehtud sõrmusteni. Oma äritegevuse alustamiseks ei kardetud otsida koostööpartnereid ettevõtete seast, mis pakkusid nii toorainet, tootmisnõu kui -ruume. Üks õpilasfirmadest soetas laseri, et sellega puidule pilte graveerida.

Päeva esimeses osas tutvustasid noored oma tooteid žüriile, seejärel aga esitlesid suurel laval kõikidele kohalolijatele.

Paljud õpilased tõid esile, et saadud kogemused õpilasfirma tegemisel on väga väärtuslikud, õpetades oma aega paremini jagama ja koostööd tegema. Samuti andis see võimaluse arendada rahaplaneerimise ja tootmisprotsessi ning mõelda läbi logistika.

Märksõnad
Tagasi üles