N, 8.12.2022

Muhulane toob võidutule mere tagant Pärnu

Silvia Paluoja
, vabakutseline ajakirjanik
Muhulane toob võidutule mere tagant Pärnu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Võiduparaadil Kuressaares võtavad presidendilt võidutule vastu Kodutütarde Pärnumaa ringkonnavanem Aina Tarvis ja kodutütar, Pärnumaa kutsehariduskeskuse õpilane Ketlin Hermann.
Võiduparaadil Kuressaares võtavad presidendilt võidutule vastu Kodutütarde Pärnumaa ringkonnavanem Aina Tarvis ja kodutütar, Pärnumaa kutsehariduskeskuse õpilane Ketlin Hermann. Foto: Kädi Põllu
  • Kuressaares toimuval paraadil marsib 186 pärnumaalast.

Võidupüha paraad toimub Kuressaares, kus president Alar Kariselt võtavad võidutule vastu Pärnumaa esindajad, kodutütred Aina Tarvis ja Ketlin Hermann, et tuua sümboolne leek mere tagant Pärnu ja anda tõrvik Rüütli platsil tseremoonial üle linnapea Romek Kosenkraniusele.

Muhumaalt pärit Aina Tarvisele on tule toomine Kuressaarest läbi oma kodusaare väga eriline elamus, sest seal kõnetab teda iga paik.

Pärnust pärit Ketlin Hermann teeb koka erialapraktikat Hedoni spaahotelli restoranis, praktika algas mai keskel ja lõpeb enne jaani.

Kaitseliidu Pärnumaa maleva teavituse ja tsiviil-sõjalise koostöö spetsialist Meelis Kalme lisas, et Tarvis on maakonnas kõige kauem ametis olnud Kodutütarde ringkonnavanem, kes on olnud ka ringkonnavanema abi ja juhib Pärnus poolesaja liikmega liitrühmagi. Noored Kotkad tunnustasid 2020. aastal Tarvist kui tegevuse toetajat Ustava Sõpruse märgiga.

Kaitseliit on Tarvise tegevust allorganisatsiooni juhina väärtustanud mitme tänukirjaga, Kodutütarde tunnustusristi ja hõbesõlega tunnustusristiga.

Teine tuletooja, Ketlin Hermann, on üheksa kodutütre aastaga omandanud esmaabiandja, koka, matkaja ja tantsija eriteadmised ning osalenud võimlemispeol, matkamängudel ja võistlustel. Ta on olnud Kodutütarde rühmavanemate abiline ja nooremate ühingukaaslaste suunaja, aidanud korraldada järgulaagreid.

Kuressaare keskväljakul toimuval paraadil osaleb pea 750 kaitseliitlast, naiskodukaitsjat, noorkotkast ja kodutütart, neist 186 Pärnumaalt.

“Ketlin Hermann õpib koka eriala esimesel kursusel, ta on väga kohusetundlik ja tubli õpilane, teisi motiveeriv ja tõeline grupi liider,” märkis Pärnumaa kutsehariduskeskuse turundus- ja kommunikatsioonijuht Eda Amur.

Amuri sõnade kohaselt käisid kutsehariduskeskuse õpilased mais riigikaitselaagris, kus ka Ketlin osales ning jäi silma sportliku ja ennast proovile panevana ning pühendunud isamaalasena. Koolis võtab ta osa nii eriala- kui spordivõistlustest ja nakatab teisigi oma aktiivsusega.

“Me ei näe teda kunagi halvas tujus, tal on alati naeratus näol ja Pärnumaa kutsehariduskeskusele on suur au, et just meie kooli õpilasele on nii vastutusrikas esindusülesanne täita antud,” kiitis Amur.

Ligemale 13 500 elanikuga Kuressaare on maakonnakeskustest viimane, mis võõrustab võidupüha paraadi. Keskväljakul toimuval paraadil osaleb pea 750 kaitseliitlast, naiskodukaitsjat, noorkotkast ja kodutütart, neist 186 Pärnumaalt. Paraadist võtavad osa ka politsei- ja piirivalveameti, päästeameti ning välisriikide esindajad oma liputoimkondadega.

Marsisammu aitavad hoida kolm orkestrit, nende hulgas Kaitseliidu Pärnumaa maleva Saxon, dirigent Kaido Kivi.

President Alar Karis annab paraadil võidutule maakondi esindavatele kodutütardele ja nende juhendajatele, kes viivad selle pidulikult kodukohtadesse üle maa. Sümboolses võidutules on ühendatud Saaremaal läidetud muinastuli ja Toris Eesti sõjameeste mälestuskiriku altaris süüdatud mälestustuli.

Märksõnad
Tagasi üles