N, 8.12.2022

Galerii ⟩ Paikusel peeti perepäeva teaduse, mängude ja muusikaga

Jüri Looring
, fotograaf
Paikusel peeti perepäeva teaduse, mängude ja muusikaga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Reede õhtul tähistati Paikusel osavalla perepäeva, mis kulmineerus õhtuse taasiseseisvumispäevale pühendatud kontsertetendusega.

Perepäev algas kümmekonna töötoaga, kus pakuti põnevaid õpetlikke tegevusi eri vanusegruppidele. Nutikamad said mõõtu võtta malemängus vanakooli meistri Aare Külaotsaga, teadushuvilistele pakkus õpetlikke näiteid kooli aulas toimunud “Psühhobussi” teadusetendus.

Välialal sai oskusi ja teadmisi panna proovile nii kodutütarde ja noorkotkaste takistusrajal kui Paikuse kooli huvihariduskeskuse PAI korraldatud tehnika- ja kunstitöötubades.

Paikuse perepäeval sai maitsta head ja paremat ning mängida erinevaid mänge.
Paikuse perepäeval sai maitsta head ja paremat ning mängida erinevaid mänge. Foto: Jüri Looring

Õhtu hakul kogunes pea pooltuhat inimest Paikuse staadionile, kus kohalike rahvatantsu- ja -muusikaansamblite saatel premeeriti valla kodukohvikute parimaid ning anti üle Paikuse “Kaunis kodu 2022” tiitel. Rahva rõõmuks astusid laval üles Wanda-Helene Ollep ning ansambel Naised Köögis. Kui esinemisjärg oli jõudnud Ivo Linna ja isamaaliste lauludeni, ei mallanud kohalikud enam tagasihoidlikuks jääda – Paikuse täitus ühislaulu ja -tantsuga.

Märksõnad
Tagasi üles