Pargitud autod valmistavad teede sahkajatele peavalu

Pärnu Postimees
Copy
Tänavatel seisvad autod segavad teehooldusmasinate tööd.
Tänavatel seisvad autod segavad teehooldusmasinate tööd. Foto: Urmas Luik

Pärnu linnatänavail seisvad autod segavad teehooldusmasinate tööd, mistap linnavalitsus palub autojuhtidel sõidukeid oma kinnistul parkida.

Tänavail parkivad autod segavad lumekoristust kõikjal linnas, eeskätt kitsamatel tänavatel. Nädalavahetusel oli pargitud autodega probleeme näiteks Mai rajoonis, kus autod takistasid teehooldusmasinate tööd, teatas linnavalitsus pressiteate vahendusel.

Igivana teema on sissesõiduteede ette lükatud vallid ja kõnniteelt sõiduteele visatud lumi. Kui lumesahk iga 50 meetri tagant sissesõiduteid hakkaks puhastama, ei jõuaks ta niipea teistele tänavatele. Neil, kellel auto hoovi ei mahu, tasuks pargitud auto ümbrus endal puhtaks teha.

Pärnu linnavalitsuse meedianõuniku Teet Roosaare sõnutsi hooldatakse tänavaid nii öösel kui päeval sõltuvalt lume sadamisest. “Kui auto on pargitud tänavale, peab teehooldusmasin sellest mööda sõitma ja auto juurest jääb lumi koristamata,” lausus Roosaar. “Neil, kes masina oma hoovi ajavad, on kodu juures mugavam liikuda, sest maja kõrvalt on tänav puhastatud ning kiirabi- ja päästeautod pääsevad vajadusel kodu juurde.”

Linnavalitsuse teede peaspetsialist Jaak Kanniste märkis, et eriti hoolas tuleks olla siis, kui lumi on veel kohev. “Hiljem on märga lund tunduvalt raskem koristada ja kui külmetab, tekivad rööpad,“ ütles ta.

Tagasi üles