T, 21.03.2023

Galerii ⟩ Kui Kesklinna sild veel lahti käis ehk Videoportaal avab Pärnumaa paikade ajalugu

Lauri Mutso
, Ajakirjanik
Kui Kesklinna sild veel lahti käis ehk Videoportaal avab Pärnumaa paikade ajalugu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Kaader Pärnu Kesklinna silla lindilõikamisest on ühest vähestest kordadest, mil silda sai veel avada.
Kaader Pärnu Kesklinna silla lindilõikamisest on ühest vähestest kordadest, mil silda sai veel avada. Foto: Rahvusarhiiv

Rahvusarhiivi ja Eesti filmi instituudi veebis vastselt avatud videokeskkond Arkaader võimaldab näha videoid, mis meie kodukandis on kunagisel ammusel ajal filmitud. Neist vanimad Pärnumaalt on 81 aasta tagused, kuid põhiosa neist on tehtud nõukogude ajal 1950. ja 1960. aastatel.

Näiteks saab oma silmaga vaadata, kuidas Pärnu Kesklinna sild lahti käis. Aastal 1957 jäädvustati toonase ringvaate “Nõukogude Eesti” nr 1 lindile uhiuue Kesklinna silla avamine, seda nii sümboolselt kui tegelikultki, sest silla üleandmisel tehti see demonstratiivselt ka lahti. “Tänu sellele, et silla keskmine osa käib lahti, võivad kalalaevad edaspidi takistamatult konservikombinaatide laadimissildade vahet sõita,” teatab pealelugeja videos.

Teadlased uurivad ühest küljest ravimuda mõju, teiselt poolt mudast valmistatud bioloogiliste preparaatide toimet /.../ Töösiht on asendada mudaravi tülikas protseduur lihtsa süstiga.

 

Ajaloost teame, et ega see

Märksõnad
Tagasi üles