/nginx/o/2024/04/03/15978949t1h3570.jpg)
Hiljuti teatas MTÜ Pärnu Shalomi Abikeskus, et sulges Riia maanteel peaaegu 15 aastat tegutsenud heategevusliku mööblikaupluse.
Pärnu Shalomi abikeskuse juhataja Anne Aas ütles, et esmaspäeval oli neil suurem kolimine ja eile viidi poest ära veel viimased kapid. “Eks kahju ole ikka, me peame koondama ühe toreda töötaja,” sõnas ta.
/nginx/o/2024/04/03/15978950t1h081b.jpg)
Tänapäeval on suur osa kasutatud asjade ärist kolinud internetti ning inimesed müüvad ja ostavad asju näiteks Marketplace‘ist ja sotsiaalmeedia gruppidest. Kaupluses tuleb aga maksta üüri, elektri ja muude kulude eest.
“Tore on siin suhtlemas käia küll, aga kui keegi diivanit ei osta, siis on raske,” tõdes Aas, kelle kinnitusel hoiti poodi lahti nii kaua kui võimalik. “Eks ikka usud ja loodad, et läheb paremaks, aga ületatud raskused on uued võimalused.”
/nginx/o/2024/04/03/15978952t1h57de.jpg)
Aastate jooksul on poes ette tulnud erilisi juhtumisi. Näiteks meenus Aasale olukord, kus Rootsist saabus 100 ühesugust tooli. “Siis me mõtlesime, mis me kõikide nende toolidega teeme,” rääkis ta. Õnneks lahenes olukord väga kiiresti, sest lähedal asuv Pärnu loovlinnak ostis need sümboolse hinna eest ära. “Muidu me oleks tänase päevani neid toole müünud.”
Eks kahju ole ikka, me peame koondama ühe toreda töötaja.
Anne Aas, MTÜ Pärnu Shalomi Abikeskuse juhataja
Praegu on Riia maantee 22 ruumid tühjad. Osa mööblit on viidud üle tee Shalomi taaskasutatud riiete kauplusse. Kraam, mis rõivapoodi ei mahtunud, seisab kuuris. “Eks suvel teeme seal müügi, pole mõtet selle eest lihtsalt renti maksta,” ütles Aas.
Mööblikauplusel oleks peagi täitunud 15 tegutsemisaastat, Shalomi abikeskus on aga Eestis tegutsenud pikemalt. “See sai alguse umbes 30 aastat tagasi, siis kui Shalomi valge laev jõudis Rootsist Pärnusse,” viitas Aas seinal rippuvale fotole.
/nginx/o/2024/04/03/15978951t1h6c99.jpg)
Nimelt algas kõik sellest, kui Rootsi koostööpartnerid missioniühendusest Shalom hakkasid Eestis humanitaarabi jagama.
Alguses oli abivajajaid väga palju. “Talvel ootasid inimesed tunde järjekorras, et humanitaarabi saada, meie keetsime termostega teed, et nad sooja saaksid,” kangastus Aasale 1990ndate algus.
Hiljem avati juba Shalomi kauplused, kus kõik huvilised said riideid ja muud vajalikku ostmas käia. Peale Pärnu oma asub Shalomi pood veel Sindis ja Kilingi-Nõmmel.