Saada vihje

Pärnumaal said 38 kodu tuleohutumaks

Copy
Möödunud aasta alguses võttis päästeamet fookusesse, et igasse toetuse pälvinud kodusse paigaldataks remonditööde käigus suitsu- ja vajadusel vinguandur.
Möödunud aasta alguses võttis päästeamet fookusesse, et igasse toetuse pälvinud kodusse paigaldataks remonditööde käigus suitsu- ja vajadusel vinguandur. Foto: Mailiis Ollino

Mullu toetati Lääne regioonis 78 kodu kütte- ja elektriseadmete kordategemist. Kõige rohkem, 38 majapidamises, uuendati seadmeid Pärnumaal.

Lääne päästekeskuse ennetuspartneri Terje Partsioja sõnade kohaselt sai nii suur hulk kodusid korda ainult tänu kohalike omavalitsuste suurele toele. 2024. aastal oli päästeameti toetuse suurus Lääne regioonis 244 082 eurot, millele lisandus omavalitsuste panus 105 909 eurot. Projektis osales Lääne regiooni 21 omavalitsusest 20. "Olenemata sellest, et kohalikel omavalitsustel puudub kohustus projekti rahaliselt panustada, tehakse seda siiski jätkuvalt vastavalt võimalustele," lausus ta.

Partsioja tõi positiivse näitena Saarde valla, kus elanike heaolu nimel pingutatakse väga, ehkki eelarves raha napib. "Rahaliselt enim panustatakse kütte- ja elektrisüsteemide kordategemisse Saaremaa vallas ja Pärnu linnas," märkis ennetuspartner.

Möödunud aasta alguses keskendus päästeamet sellele, et igasse toetuse pälvinud kodusse paigaldataks remonditööde käigus suitsu- ja vajadusel vinguandur. "Järelnõustamiste põhjal on näha, et kohalikud omavalitsused tulid selle ideega väga hästi kaasa ja enamik projektikodusid on saanud endale anduri. Sama teed läheme 2025. aastal, sest kõige odavamad elupäästjad puuduvad paraku endiselt paljudes kodudes," tõdes Partsioja.

Sel aastal on projekti "Kodud tuleohutuks" tarvis eraldatud riigieelarvest taas miljon eurot ning taotlemine kestab, kuni raha lõpeb. Partsioja jutu järgi on selle aasta projektitaotlusi omavalitsustelt juba laekunud.

Päästeamet kutsub üles märkama tuleohtikke kodusid ja nendest omavalitsusele märku andma. Päästeameti üks eesmärke on elanike turvalisuse eest seista ja ohuolukordi välja selgitada. Selleks teeb päästeamet kodunõustamisi, kus hinnatakse ohte ja aidatakse lahendusi leida.

Nõustavad enamasti lähima kutselise või vabatahtliku päästekomando päästjad. Kodunõustamine on alati tasuta, vabatahtlik ja trahve ega ettekirjutusi ei ole vaja karta. Oluline on, et kodu saaks ohutumaks ega ohustaks inimeste elu. Kodunõustamise saab omale tellida ohutusportaal.paasteamet.ee või riigiinfotelefonil 1247.

Tagasi üles