R, 2.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Järjekordne petuskeem

Raido Keskküla
, veebitoimetaja
Facebook Twitter
Comments
Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. Foto: Urmas Luik

Pärnu haigla teatel helistati nende asutuse telefonil ja katsetati petuskeemi, kus tagasihelistamisel satutakse tasulisele numbrile. Seekord petturitel raha saada ei õnnestunud.

„Eile helistati Pärnu haigla kantseleisse väidetavalt Suurbritannia avalikust teenistusest ja nõuti resoluutselt, et tagasiside saamiseks tuleks neile tagasi helistada. Kiirkontrollil selgus, et tegemist on tasulise numbriga,“ kirjeldas Pärnu haigla pressiesindaja Eda Amur.

Amur hoiatas, et kui kellelegi helistab inglise keeles kõnelev mees- või naiskodanik telefoninumbrilt 000441782630200, on soovitav kõnet mitte vastu võtta ega tagasi helistada, sest suure tõesusega on tegemist petukõnega ja tagasi helistamisel võib tekkida rahaline kohustus.

Lääne prefektuuri kriminaalbüroo juhi Nils Sempelsoni sõnade järgi on mujalgi Lääne prefektuuris selliseid juhtumeid olnud. „Teada on, et mõni kõne on vastuvõtmisel tasuline, teise variandina tehakse vastamata kõne ja samuti palutakse tagasi helistada. Reeglina on tegemist pikkade välismaiste telefoninumbritega,“ märkis Sempelson.

Kui number tundub kahtlane ja pikk ning te välismaist kõnet ei oota, soovitab politsei kõnele mitte vastata ega tagasi helistada.
 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles