Ranna kõlakojas taaselustub suvemuusika

Andris Tammela
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ranna kõlakojas kuuleb igal kolmapäeval augustini head suvemuusikat.
Ranna kõlakojas kuuleb igal kolmapäeval augustini head suvemuusikat. Foto: ANTS LIIGUS/PRNPM/EMF

Sellest kolmapäevast taaselustub Pärnu ranna kõlakojas "Suvemuusika" kontsertide traditsioon, mis sai alguse enne Esimest maailmasõda.

Pärnu kontserdibüroo projektijuhi Ülle Jantsoni kinnitusel erineb "Suvemuusika" kava teistel linna suursündmustel pakutavast, sest oluline on muusika mitmekesisus ja mõeldud on eri põlvkondadele.

“Muusikažanritest on esindatud sving, jazz, estraadisugemetega meeleolumuusika ja muu ajatu muusika,” rääkis Jantson. “Peale meeldiva kuulamise on lavalt kostev tantsitav. Kui sirvida ajalooväljavõtteid, on tantsimine siin linnas professionaalsete tantsuorkestrite saatel olnud väga populaarne.”

Nii andnud veebilehe Eestigiid.ee andmeil juba enne Esimest maailmasõda kuus kutselist pillimeest Pärnus suvemuusikakontserte. 1936. aastal ehitati randa Olev Siinmaa projekti järgi kõlakoda ja suvemuusika toodi kesklinnast sinna üle.

Valter Ojakääru andmeil aga täitus Pärnus suvemuusikaõhtutel Supeluse tänav promeneerivatest linnakodanikest ja suvitajatest. Pärnus kõlas omal ajal suvemuusika Vana pargi kõlakojas ja rannasalongitagusel kontserdiväljakul.

Meelelahutuse eest kandis hoolt sümfoniettorkestrist ja Endla teatri muusikutest moodustatud suveorkester, kuhu täienduseks võeti muusikuid nii Estonia teatri kui ringhäälingu orkestrist.

8. augustini igal kolmapäeval taaselustatud suvekontserdid algavad kell 19 ja on kõigile tasuta. Vihmaga toimuvad kontserdid Pärnu kuursaalis. Sel kolmapäeval teeb kõlakojas muusikat Pärnu Kunstide maja akordioniansambel Lustige Reet Nurmingu juhendamisel.
 

Märksõnad

Tagasi üles