“Mida mõistetakse protestimise all?” vastas Sutt küsimusele, kui paljud kinnistuomanikud pole prügiveo sundliitumisega nõustunud. “Meil puudub info, kui paljud kinnistuomanikud on jätnud arved maksmata taotluslikult. On ka veel neid, kes väidavad, et neil puudub siiani jäätmeveokorra muutuse info, kuigi ajakirjanduses ja personaalsete infokirjadega on sellest teavitatud eelmise aasta oktoobrist saadik.”
Sutt teatas, et protestikirju sai linnavalitsus sundliitumise vastu eelmise aasta lõpul vaid mõne, kuid “piisava selgitustöö tulemusel on ka nende isikutega tänaseks lepingud sõlmitud”.
Osa inimestest, kes väidavad, et prügi tekib neil vähem kui konteineritäis nelja nädala jooksul, nagu jäätmekäitluskord eeldab, on saanud võimaluse jäätmeveo tellimisel naabritega ühineda ja kasutada ühismahutit.
Samal ajal teab toimetus vähemalt ühte inimest, kes protestib Pärnus varsti aasta kehtinud jäätmekorra vastu. (Vt Pärnu Postimees 24.08, “Pensionärile käib kehtestatud prüginorm üle jõu”.)
Linnavalitsuse majandusosakonnast on võimalik taotleda vabastust seadusega peale sunnitud jäätmeveokohustusest.
Majandusosakonna andmete järgi on hooajaliselt korraldatud jäätmeveost talveperioodiks vabastatud Pärnus 282 kinnistut. Tegu on peamiselt suvemajade ja korteritega, kus talviti ei elata.
Täielikult on Pärnu korraldatud jäätmeveoga ühinemisest vabastatud 589 kinnistut.
“Siinjuures tuleb arvestada, et jäätmeveo korraldus on kinnistupõhine,” selgitas Sutt. “Seega ei ole täielikult korraldatud jäätmeveost vabastatud 589 elamut, vaid nende hulgas on mitme korteriga majade üksikuid kortereid, ehitusjärgus eramuid ja osaliselt jäid registrisse tühjad krundid, mis vajasid küll eraldi vabastamist, kuid kajastuvad siiski varem öeldud 589 hulgas.”