iDeal kampaania

Mart Viisitamm kandideerib sügisel Pärnu volikokku

Mart Viisitamm.

FOTO: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Pärnu linnapea Mart Viisitamm ütles Pärnu Postimehele, et on otsustanud sügisel Pärnu linnavolikokku kandideerida, kuid kas temast saab Keskerakonna linnapeakandidaat, otsustavad sisevalimised.


Läinud aasta lõpul lubas Viisitamm märtsis teatada, kas kandideerib sügisel toimuvatel kohaliku omavalitsuse valimistel. Pärnu Postimees küsiski linnapealt märtsi viimasel päeval, kas ta on otsusele jõudnud.

Viisitamm vastas, et lubadus kandideerimise kohta teavitada sai detsembris tõepoolest nii enda kui avalikkuse ees välja käidud siiras lootuses, et uurimisorganid suudavad esitatud kahtluse raames oma tööd natuke kiiremini teha ja märtsiks on esitatud kas süüdistus või kahtlustus tagasi võetud.

“Olukorras, kus prokurör on väidetavalt taotlenud kriminaalasja lõpetamist, kuid kus tema ülemused nõuavad uurimisalase nõiajahi jätkamist, on mul väga raske otsustada, kuidas käituda,” rääkis Viisitamm.

Linnapea lisas, et on siiski otsustanud mitte nii kergelt alla anda – see oleks Viisitamme sõnutsi tema puhul lubamatu – ja kandideerida eeloleval sügisel volikokku.

“Täna õhtul koguneb erakonna piirkondlik juhatus ning paneb paika süsteemi, mille alusel esitame oma kandidaadid eelseisvateks kohalikeks valimisteks. Minu seisukoht on lihtne: kui mind esitatakse poolthäälte enamusega linnapea kandidaadiks ja kui samal ajal pole mulle esitatud ühtegi vähegi tõsiseltvõetavat süüdistust, olen valmis üles astuma oma erakonna linnapea kandidaadina,” teatas Viisitamm. “Kuid ei tohi unustada, et tõenäoliselt tuleb mul enne seda võita erakonnaliikmete usaldus, mis ei ole pärast kõiki neid sündmusi sugugi lihtne.”

Tagasi üles