Egiptuseski käib revolutsioon. Igati ajakohane ja siingi pole lõppu näha.
Pärast Tuneesia diktaatori minema kihutamist raevunud rahva poolt jaanuaris 2011 pidanuks tänavaile tulnud egiptlaste survel sündima sama, kuid Egiptuse relvajõudude ladvik tegi ootamatu käigu, teatades diktaator Hosni Mubaraki kukutamisest ja kogu võimutäiuse endale võtmisest. Seega asendus olla-võinud-revolutsioon Egiptuses riigipöördega.
Rahvas jäi tänavatele mitmeks nädalaks, ent diktaator oli läinud, tema eelviimasel võimupäeval moodustatud relvajõudude kõrgem nõukogu (RKN) oli uus võimuinstitutsioon. Ja miks mitte uskuda tema lubadusi, kui need, näiteks poliitilise tegevuse lubamine ja referendumi korraldamine 19. märtsil, võimalikuks said. Järgnes lubadus korraldada valimised. Nii läkski. Novembrist 2011 veebruarini 2012 valiti Egiptuses nii alam- kui ülemkoda. Lääne suurriikidele ootamatu tulemusega, sest ei võitnud ilmalikud parteid, millel jagub tugevust linnades, vaid islamistid: Muslimivennad (Korra ja Õigluse Partei) ja neist veel usuhullumad salafiidid (An-Nour ehk Valguse partei).
Kui kasutada arve, mis Egiptimaa puhul on küllalt tinglikud, siis Muslimivennad said 10,1 ja Al-Nour 7,5 miljonit häält 27 miljonist kokku. Kaks ilmalikku juhtparteid, millele lääs panustas, kogusid 4,8 miljonit häält. Sama kordus presidendivalimistel mais–juunis 2012, mille eel läänes levitatud arvamusküsitlused lubasid kangekaelselt kunagise välisministri ja diktaatori semu Amr Moussa edu, aga mis andsid samuti kindla võidu muslimivend Mohammed Mursile.
Esimeses voorus oli teine armee esindaja, kolmas teine muslimivend, alles neljas ilmalik Hamdeen Sabahy (praegune nimekaim opositsioonijuht) ja koguni kuues toonane lääne lemmik Moussa. Mainin seda selleks, et mõista teatud mõttekodasid ja eksperte, kes meelehärmiga jätkavad praegugi oma soovunelmate esitamist (ükski Euroopa Liidu maksumaksjate rahaga ülalpeetav kogum pole oma eksimusi tunnistanud).