Sisukord
Uudised
Postimees

Henri Kaarma pidi La Manche'i väina ületamise lõpu eel katkestama

1 min lugemist
Henri Kaarma ujumas. Foto on illustreeriv. FOTO: Erakogu

Eile hommikul ujudes Inglismaad ja Prantsusmaad lahutava linnulennult 34kilomeetrise laiuse La Manche'i väina ületamist alustanud Pärnust pärit Henri Kaarma pidi ürituse paar miili enne teisele kaldale jõudmist katkestama.

“Algus oli ilus, väike tuul, vesi 13 kraadi. Probleemid andsid märku alates kolmandast tunnist, kui sisse joodu eelistas kehast lahkuda mitte normaalselt, vaid tuldud teed pidi ja nii lõpuni välja. Selle tagajärjel jäi energiabilanss miinusesse, aga tiksusin tasapisi väheneva kiirusega nii kaua, kuni ujutud oli 12 tundi ja 51 minutit,” kirjutas eile hommikul Inglismaal Doveri lähedal vette läinud Kaarma oma Fafebooki kontol. “Prantsusmaani jäi siis veel 2,5 miili. See oli kapteni hinnangul liiga palju, kuna mulle vastu töötas mõõn, mistõttu viimased kaks tundi olin püsinud kaldast sama kaugel. Endal poolelijätmise mõtteid ei olnud, kuid kapteniga vaidlemine olnuks tulutu – siis järgneb ametliku vaatleja poolt diskvalifitseerimine.”

Kaarma ujumist saatsid paadiga inglanna Jackie Cobell ja Priit Vehm.

Alates 1872. aastast on La Manche'i väina ujudes ületanud 1244 meest ja naist, esimese inimesena ületas väina ujudes inglise kapten Matthew Webb 1875. aastal, pannes sellega aluse maratonujumisele kui spordile.

Seotud lood
21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto