T, 7.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tõstamaa koolikiusamise juhtumi menetlus jõudis lõpule

Raido Keskküla
, veebitoimetaja
Tõstamaa koolikiusamise juhtumi menetlus jõudis lõpule
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tõstamaa mõisas asuv koolihoone.
Tõstamaa mõisas asuv koolihoone. Foto: Ants Liigus

Jaanuari lõpus interneti vahendusel levinud videoklipi tõttu laia kõlapinda leidnud Tõstamaa koolikiusamise juhtumi osas on menetlustoimingud tehtud. Politsei teatel on materjal mõjutusvahendite kohaldamiseks üle antud alaealiste komisjonile.

Pärnu politseijaoskonna Audru konstaablijaoskonna noorsoopolitseinik Anni Tuulmägi, kes asjaolude väljaselgitamisega tegeles, lausus, et otsustas lõpetada väärteomenetluse.

„Kohtuvälise menetlejana leidsin, et noormehi, kes panid väärteo toime neljateist- kuni kaheksateistaastastena, saab mõjutada karistust kohaldamata ja andsin lahendi väärteoasja materjalid üle alaealiste komisjonile,“ täpsustas ta. „Usun, et komisjon leiab alaealiste mõjutusvahendi seadusest tulenevalt küllaldased kohaldatavad mõjutusvahendid.“

Tuulmägi leiab, et rahatrahv kuni 400 eurot, mida karistusseadustiku vastav säte ette näeb, ei ole poistele, kes õpivad ja ametlikult ei tööta, õiglane karistus. Tema sõnul noorukid kahetsevad tehtut ja leiavad, et oma mõtlematu teoga pälvitud suure tähelepanuga on nad juba omal moel karistuse kätte saanud.

Märksõnad
Tagasi üles