Linna- ja maavalitsus teevad edaspidigi koostööd Tartu ülikooli Pärnu kolledži ja Pärnumaa oskusteabe keskuse arendamisel. Viimasena mainitud asutuse loomiseks on maavanema kinnitusel tehtud suuri ühiseid jõupingutusi teadusasutuste, ettevõtjate ja avaliku sektoriga. “Sellised võrgustike loomised nõuavad palju energiat ja tahtmist ning tulemus ei pruugi alati olla käega katsutav,” sõnas Metsoja.
POLi juhatuse esimehe Eeri Tammiku sõnade järgi on koostööd tehtud lastele huvihariduse pakkumiselgi. Linnal on tema hinnangul hea huviharidusvõrk, mida 2009. aastast rahastavad valladki.
Samuti on POL esitanud projektitaotluse Pärnumaa keskkonnahariduskeskuse ehitamiseks Pärnu linna. Keskuse kaasfinantseerijaks on nii linna- kui maavalitsus.
Linna algatusel ja POLi vedamisel moodustati 2007. aastal Sihtasutus Pärnumaa Turism, mille eesmärk on tutvustada nii Pärnu linna kui maakonda tervikliku puhke- ja turismiregioonina. Sihtasutuse nõukogu juhib Pärnu abilinnapea Annely Akkermann. Ühiste jõududega avatakse suve hakul Pärnu raekojas külastuskeskus. Koos on rahastatud ja koostatud trükiseid. Hiljuti valmis näiteks investeerimistrükis.
Eeskujuks teistele
Välisprojektidest nimetab Metsoja hea näitena linna- ja maavalitsuse koostööst “Livonia Maritimat”- Liivi lahe piirkonna koostöökava ja turundust, kus maavalitsusest tuli idee ja projektitaotluse kokkupaneku rahastamine. Peapartneriks aga sai Pärnu linn. Praegu on käsil piiriülese koostöö programmist taotluse kokkupanek, kus maavalitsuse spetsialistid on nõuga abiks.
Juba aastast 1994 on linna- ja maavalitsus käsikäes tegutsenud Pärnumaa ettevõtlus- ja arenduskeskuse asutajatena. Linna esindab selles nõukogus abilinnapea Jane Mets. Sellestki näitest ilmneb, et arendajate ja planeerijate võrgustikud on kaua koos töötanud. “Neid kogemusi on siseministeerium kogu Eestile eeskujuks toonud,” on Metsoja sõnutsi ülejäänud Eesti omavalitsustel Pärnu linna- ja maavalitsuse koostööst mõndagi õppida. “Muidugi, alati saab paremini, kui on täidetud eeldused, olgu selleks avatud suhtlemine, üksteise mõistmine, kokkulepetest kinnipidamine, õigel ajal ja õiges kohas vaidlemine ning aus käitumine …” mõtiskles ta.
Metsoja on maavanem olnud 64 päeva. Ta nendib, et ega selle ajaga just palju jõua, ent midagi olulist pole samuti tegemata jäänud. Peale ühiste nõupidamiste ja vastuvõttude on maavanem ja linnapea koos saunaski ära käinud.