Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Blogi: matkajad kustutasid omaaegset kubermangupiiri

7
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
EV100 avasündmusel matkatakse läbi omaaegne Eestimaa ja Liivimaa kubermangu piir. | FOTO: graafika: Alari Paluots

Täna tähistatatakse 100 aasta möödumist eestlaste asualade ühendamisest ja Eestimaa kontuuri tekkest. Suur matk kunagisel Eesti- ja Liivimaa kubermangu piiril ja selle läheduses on juubeliürituste avasündmus.

Matkahuvilised said valida 18 marsruudi vahel, mis kulgevad Eestit 1917. aastani poolitanud kubermangupiiri lähistel ja toovad matkajad maanteid pidi üheksasse kogunemispaika. Pärnumaale jääb kolm sihtpunkti, kuhu viib kuus matkarada.

Tõstamaa rahvamajja viib 11,9kilomeetrine retk Kastna rannalt ja kolmekilomeetrine teekond Ermistu puhkekeskusest. Lõpe klubisse tullakse pärast 19,5kilomeetri pikkuse retke läbimist, mis algab Mihkli pastoraadist, ja 14kilomeetrist matkarada pidi algusega Pärdi mäelt. 9,5kilomeetrine rada Tagametsa jahilossist ja 12,3kilomeetrine Sakala tee juhatavad matkajad Kurgja talumuuseumi.

Omaaegset kubermangupiiri vallutavad üksnes väikesed eriettevalmistusega rühmad, sest see ligemale 400kilomeetrine tee Tõstamaast Peipsi järveni on kohati raskesti läbitav ja puudutab looduskaitsealasid.

Pärnu Postimehe digileht vahendab muljeid Pärnumaal kulgevatelt matkaradadelt ja matka sihtpunktides rahvapidudelt.

Tagasi üles