Valitsus tahab laiendada kaitsepolitsei õigusi korruptsiooni uurimisel

Valitsus kavatseb eile heakskiidu saanud tegevusprogrammi järgi laiendada kaitsepolitsei õigusi korruptsioonikuritegude uurimisel.

Kaitsepolitsei uurimisõigus peab laienema kõigile korruptsioonijuhtumitele, mis ohustavad Eesti Vabariigi julgeolekut, seisab valitsuse tegevusprogrammis. Justiitsminister Kristen Michal ja siseminister Ken-Marti Vaher koostavad tänavu kolmandaks kvartaliks analüüsi ja esitavad ühised ettepanekud kaitsepolitsei uurimisõiguse laiendamiseks.

Praegu on kaitsepolitsei pädevuses korruptsiooni uurimine riigiasutustes ning kuues suuremas omavalitsuses - Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas, Kohtla-Järvel ja Jõhvis. Kaitsepolitsei sai aastate eest neis omavalitsustes korruptsiooni uurimise õiguse, kuna neis linnades on suurem eelarve.

Samuti tahab valitsus võtta vastu uue korruptsioonivastase seaduse, mis täpsustab ametiisikute mõistet ja muudab majandushuvide deklareerimise sisuliseks ja elektrooniliseks. Majandushuvide deklaratsioonide elektrooniline register rakendub tegevuskava järgi 2013. aasta neljandas kvartalis.

Tagasi üles