Õpilaslaat Jäärmark tuleb taas

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Jäärmark Kaubamajakas

FOTO: Mailiis Ollino/

Sel laupäeval toimub Pärnus Kaubamajakas juba kümnendat aastat õpilaste korraldatud laadapäev Jäärmark.

Jäärmarki korraldavad õpilased ise. Esimene toimus aastal 2008 ja toona organiseerisid Pärnu Ülejõe gümnaasiumi abituriendid. Kui kooli gümnaasiumiosa suleti, tõttasid appi Pärnu Raeküla kooli 9. klassi õpilased.

"Nüüd on kolmas aasta, kui korraldavad 9. klassi õpilased ja miski ei ole muutunud. Eelmisel aastal võtsid nüüdsed korraldajad minifirma omanikena osa, reedel osalevad eelmiste aastate korraldajad õpilasfirmade liikmetena," rääkis laada eestvedajate õpetaja Kristi Suppi. "Ettevõtlikkus ja ettevõtlus on nende noorte eluviis." Suppi meelest on kahju vaid sellest, et registreerumine käib kes-ees-see-mees põhimõtte järgi, sest osalejate arv on piiratud.

"Jäärmark erineb muudest laatadest veel selle poolest, et võimaldame osaleda ka neil meeskondadel, kel ametlikku mini- või õpilasfirma tegevusluba pole ehk koolide töötubadel," ütles ta. Kuna seepärast jagub soovijaid palju, on nii mõnigi neist pidanud ukse taha jääma. "Rõõm on aga sellest, et Jäärmark on tuntust kogunud kõikjal Eestis ja kaugemalgi."

Tagasi üles