Trahv kasvas mehe teadmata mitmekordseks Täiendatud: sama lugu juhtus Sindi pensionäriga

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare
  • Pärnus elav Kihnu mees sai viie kuu tagusest trahvist teada kohtutäiturilt.
  • Trahv oli vahepeal kasvanud täituri tasudega kordi suuremaks.
  • Politsei toonitab, et sissekirjutus rahvastikuregistris peab olema õige.
  • Mees pärib, miks ei teatatud trahvist näiteks sõnumi või e-posti kaudu.

Riigiportaalis tuleks aktiveerida enda meiliaadress ja registreerida õige elukoht, vastasel juhul võib kiiruskaamera trahv kasvada mitmekordseks nii, et ise ei saagi sellest vahepeal teada.

FOTO: ANTS LIIGUS/PRNPM/EMF

Möödunud aasta septembris sõitis Valeri Via Baltical Reiu kiiruskaamerasse lubatust üheksa kilomeetrit suurema tunnikiirusega. Seda, et ta on trahvi saanud, sai ta enda väitel teada alles tänavu veebruaris, kui kohtutäitur teatas talle, et arestib tema pangakontolt raha.

Valeri kodu asub Kihnu saarel, kuid töö tõttu veedab ta enamiku ajast Pärnus. "Praamipiletite soodustus," selgitab ta, miks ta rahvastikuregistri järgi on just saarele sisse kirjutatud. Talvel satub ta Kihnu aga harva.

Oma päriskoju jõudis Valeri üle pika aja veebruaris ja avastas postkastist kirja täiturilt. Selles oli märgitud, et mees on jätnud tasumata trahvi kiiruseületamise eest ja kuna asjasse pidi sekkuma kohtutäitur, lisandusid trahvisummale täitemenetluse alustamise ja täituri tasud. Nõnda kasvas võlg pea kolm korda suuremaks kui alguses. Raha võeti sundtäitmise korras tema pangakontolt maha.

Tagasi üles