Sisukord
Uudised
Postimees

Tselluloositehasel oleks Pärnumaal konkurente

2 min lugemist
Margus Kohava põhjendas, et Pärnu jõe veeressursist piisaks, aga siinkandis on teisi takistusi. FOTO: Margus Ansu/ Postimees

Pärnumaa nõrgad küljed tselluloositehase asukohana on ekspordisadama lähedus ja Läti-suunalise raudtee otseühenduse puudumine, ehkki Pärnu jõe alamjooksu veeressursist piisaks.

Tellijale Tellijale

Kavandatava tselluloositehase asukohavaliku eelanalüüs selgitas, et Eestis on kolm küllaldase mageveehulgaga piirkonda: Pärnu jõe alamjooks, Suure Emajõe ja Narva jõe jõgikond.

OÜ Est-For Investi juhatuse liige Margus Kohava kinnitas, et veeressursist Pärnu jõe alamjooksul piisaks plaanitava tehase rajamiseks, aga eelanalüüs võttis arvesse ka toorme transpordikulusid ja pikaajalist konkurentsivõimet toormeturul võrreldes samalaadsete tehastega Skandinaavias. Selgus, et pikas perspektiivis on kõige konkurentsivõimelisem tehase asukoht võimalikult kaugel merest ja sadamatest ehk konkurentide toormeallikatest, aga tooraine keskel, vähendamaks transpordikulusid. “Pärnu piirkond on mere ja sadama vahetus läheduses, seega konkurentsi mõttes palju haavatavamas piirkonnas,” põhjendas ta.

23.05.2020 26.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto