Pärnumaa loomakasvataja pakub kuulutuses tavalisi kutsikaid teraapiakoerte pähe

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Soov.ee keskkonnas leiduvas kuulutuses seisab, et ainulaadsed teraapiakoerad on sündinud märtsikuu alguses. Tegelikult saab looma sobilikkust teraapiakoeraks hinnata Eesti abi- ja teraapiakoerte ühingu kinnitusel alles siis, kui ta täiskasvanuikka jõuab.

FOTO: Kuvatõmmis

​Kui koerakutsika ema on Alaska malamuut ja isa Berni Alpi karjakoer, annab see Pärnumaal tegutseva loomakasvataja väitel kokku ainulaadse teraapiakoera – just sellise sisuga müügikuulutus on ärritanud Eesti abi- ja teraapiakoerte ühingu liikmeid. 

300 euro eest müüakse segaverelisi kutsikaid teraapiakoerte pähe nii Soov.ee keskkonnas kui Viljandimaal levivas kuulutustelehes 1leht. Eesti abi- ja teraapiakoerte ühingu kõneisiku Maarja Tali sõnutsi on see klientide eksitamine rahateenimise eesmärgil, sest teraapiakoeraks ei sünnita. Niisama hästi võiks Tali väitel öelda beebi kohta, et temast saab arst.

Kui koeramüüja telefoninumber Google’i otsingusse lüüa, selgub, et see kuulub Pärnumaal tegutsevale füüsilisest isikust ettevõtjale Viljar Kalbusele, kes varem on müünud muu hulgas kanu. Paralleelselt teraapiakoertega pakub ta Kaukaasia lambakoera kutsikaid.

Tagasi üles