P, 3.12.2023

Langevarjurid tegid Pärnu lennuväljal 1359 hüpet

Raido Keskküla
, veebitoimetaja
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Rahvusvaheline langevarjurite laager Pärnu lennuväljal.
Rahvusvaheline langevarjurite laager Pärnu lennuväljal. Foto: ANTS LIIGUS/PRNPM/EMF

Pärnu lennuväljal 12. korda toimunud rahvusvaheline langevarjurite laager „Parasummer“ lõppes eile madalate pilvede tõttu paar tundi enne planeeritud lõpuaega. 8. päeva jooksul tehti kokku 94 tõusu ja 1359 hüpet. Naiste pesushüpe jäi kehva ilma tõttu tänavu sooritamata.

88 korda lennati Cessna Caravaniga, kolm korda Britten Norman Islanderiga ja kolmel korral hüpati kuumaõhupallilt, teatas langevarjurite laagri pressiesindaja Annika Arras.

Laagris osales 120 langevarjurit, esimest korda hüppas langevarjuga 45 inimest tandemit (10 huvilist jäi viimaste päevade kehva ilma tõttu ootele), neli langevarjuriõpilast lõpetas laagris oma AFF-koolituse ja sai õiguse iseseisvalt hüppama hakata.

Laagri alguses toimus ka langevarjurite maandumine Pärnu rannaliivale, mis möödus valjude aplauside saatel 10 000 rannalise pilgu all.

"Parasummeril" toimus kolm võistlust.

Esimene neist - Track Dive – seisneb selles, et üks langevarjur lendab selili eest ära, tema jalgade külge on seotud lindid ja teised kaks varjurit peavad teda kõhuli asendis taga ajama ning õige lindi kätte saama. Võistluse võitis Miikka Sakari Oksanen.

Teine võistlus - FS3 - seiseneb eelnevalt väljaloositud kujundite moodustamises. Igas tiimis on kolm liiget ja kaameramees ning iga tiim sooritab kolm võistlushüpet. Rohkem kujundeid moodustanud tiim võidab. Sel korral oli 28 punktiga parim tiim "40+" koosseisus Kalev Ollo, Väino Ellamik, Tambet Holter, kaameramees Tanel Viin.

Kolmas võistlus - SpeedStar - seiseneb viieliikmelise ringi moodustamises võimalikult kiiresti. Võitis meeskond Lupus EST feat ATS koosseisus Kristiina Kasemets, Mart Norman, Marko Rink,  Anton Sigal, Anton Tshislov, kaameraga lendas Kerttu Simson. Kujund saadi kokku 12,3 sekundiga.

„Naiste pesushüppe jaoks oodati sobivat ilma kaks päeva, paraku seda ei tulnudki, nii et pesushüppe huvilistel tuleb oodata järgmist suve,“ sõnas Annika Arras.

"Parasummer" möödus turvaliselt, tõsiseid kehavigastusi ükski langevarjur ei saanud. Kahel korral kasutati maandumiseks varuvarju abi.

"Parasummeri" toimumist toetas Lennuliiklusteeninduse AS.

Vaata pildigaleriid langevarjurite laagri viimasest päevast Pärnu lennuväljal!

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles