Rein Veidemann esitleb Pärnus oma uut raamatut

Raido Keskküla
, veebitoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Rein Veidemanni teose "101 Eesti kirjandusteost" esikaas.
Rein Veidemanni teose "101 Eesti kirjandusteost" esikaas. Foto: Kirjastus Varrak

Teisipäeval esitleb Pärnu kaubanduskeskuses Port Artur 2 asuvas Rahva Raamatu kaupluses Rein Veidemann oma raamatut „101 Eesti kirjandusteost“.

Esitlusel kõneleb autor, teda küsitleb luuletaja ja ajakirjanik Kaupo Meiel.

Mõlemat kirjameest ühendab peale sõnaloomingu Pärnu päritolu ja õppimine Rääma koolis.

Kirjastus Varrak kirjutab Veidemanni uue teose tutvustuses: „Autor on valinud rikkast Eesti kirjandusest välja 101 teksti, mis tema hinnangu kohaselt moodustavad selle telje, mille ümber on kujunenud Eesti kirjanduse identiteet.

Võimalik, et kirjanduse hindamisel on lugeja pilk ja lugeja maitse määravam kui mõnes muus valdkonnas ning seda valikut saab võtta ka kui ühe lugeja koostatud väärtteoste nimekirja.

Rein Veidemann pole aga muidugi niisama lihtsalt lugeja, vaid Eesti kirjanduse õppejõud ning kahtlemata lisab see tema valikule kaalu, sest ta on hinnanud valitud teoseid nii oma aja konteksti kui nende ajas kestvust silmas pidades. Samal ajal kutsub igasugune valik lugejaid endaga vaidlema ning küllap juhtub see ka käesoleva raamatu puhul. Igal juhul ärgitab see kaasa mõtlema ning võib-olla mõnda teost taas riiulilt võtma ja üle lugema.“

Tagasi üles