Algas Kilingi-Nõmme klubi saali taastamine

Niisugune nägi Kilingi-Nõmme klubi välja tunamullu märtsis pärast tulekahjut.

FOTO: Urmas Luik

Kilingi-Nõmme klubi juhataja Piia Kajando aasta algas rõõmsa teadmisega, et kohaliku kultuurikolde taastamine võttis täishoo ja jürikuus peaks saal olema taas kasutusel.

“Ehitus on läinud käima hea hooga, laval on põrand all, seinad ja kelder puhastatud,” loetles Kajando näärikuu esimesel reedel.

Kilingi-Nõmme klubi suure saali ja osa hoonest muutis kasutuskõlbmatuks kahjutuli, mis puhkes katla plahvatuse järel 27. märtsil 2017. Kustutustööde ajal sai kahjustada saal ja selle mööbel. Hävitustööd jätkas vihm, sest Saarde valla ja If Kindlustuse vaide ajal kattis katust vaid koormakile.

Saarde vallavalitsuse väljakuulutatud klubi saali renoveerimise lihthanke võitis Pärnu firma Kahu & Kahu Ehitus OÜ, projekti koostas Kilingi-Nõmme gümnaasiumi vilistlane Reio Avaste omanimelisest arhitektuuribüroost.

Tööd lähevad maksma ligemale 400 000 eurot, investeering tehakse Saarde valla eelarvest. Loetletud tööde hulgas on näiteks klubi suure saali ventilatsiooni väljaehitamine, põranda ja ripplagede paigaldus, saali ja lava valgustus, siseviimistlus.

“Ehitajaga on hea koostöö ja nad on graafikus,” sõnas Saarde valla ehitusnõunik Margus Meola.

Suure saali jälle kasutuselevõtuni toimuvad Saarde valla suuremad üritused enamasti Tihemetsa spordihoones või Kilingi-Nõmme gümnaasiumi aulas.

“Hea meel on mul sellestki, et saime kultuurkapitalilt raha digikino jaoks,” lisas Kajando.

Tagasi üles