Sisukord
Uudised
Postimees

Noored vallutasid moonakate maja

3 min lugemist
Lääne­ranna noorte­keskus asub mõisa moonakate majas, ukse vahelt vaatab keskuse juhataja Anneli Pikkmets. FOTO: Urmas Luik

Lihula mõisa häärberi naabruses kilkavad lapsed, kelguga mäest alla saab pika sõidu, aga ­sama maa on neil vastupidi ronida, kuid sellest pole midagi, sest talverõõmu nautimise aeg pole pikk. Mäe varjus Penijõe tee alguses seisab omaaegne moonakate maja, mille on vallutanud noored, kelle tegevust korraldab 1. jaanuarist Lääneranna noortekeskus, mida juhib Anneli Pikkmets.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

“Ennist oli noortemaja ühendatud Lihula kultuurikeskusega, kuid vallajuhid leidsid, et see ei ole jätkusuutlik, ja otsustasid luua uue allasutuse, Lääneranna noortekeskuse, mis koondab kõiki noortetube,” põhjendas ühendamist valla avalike suhete spetsialist Kristina Kukk.

Moonakate maja välisukse kõrval seinal on muinsuskaitse tähis ja trepil lumelabidas käepärast võtta. Keskpäeval on siin veel vaikne, kahe õhksoojuspumbaga köetav alumine korrus soe ning uudses rollis Pikkmets oma avala suhtlemise ja särasilmsusega kaugel tüüpilisest ametnikust. Lääneranda, tollal küll Lihula valla noortemaja juhatajaks, tuli ta 2016. aasta 1. aprillist, kuid sugugi mitte nalja tegema, vaid noortele toeks, innustajaks, projektide kirjutamisel abiks.

25.01.2019 29.01.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto