E, 5.06.2023

Uuest kunstihoonest kujuneb arhitektidele põnev katsumus

Anu Jürisson
, kultuuritoimetaja
Facebook Twitter
Comments 6
Kuidas tulevase kolmandat silda kesklinnaga ühendava jalakäijate tee diagonaal suhestub kunstihoonega (mõlema ligikaudsed asukohad on fotol tähistatud punasega), on üks võtmeküsimusi arhitektidele, muutes kõnealuse töö neilegi põnevaks.
Kuidas tulevase kolmandat silda kesklinnaga ühendava jalakäijate tee diagonaal suhestub kunstihoonega (mõlema ligikaudsed asukohad on fotol tähistatud punasega), on üks võtmeküsimusi arhitektidele, muutes kõnealuse töö neilegi põnevaks. Foto: Mailiis Ollino

Pärnu linnavalitsus kinnitas eilsel istungil tingimused, et kuulutada välja kesklinna rajatava kunstihoone ja selle lähiümbruse arhitektuurivõistlus. Ehituskunstnikel avaneb ainulaadne võimalus luua skulpturaalne maamärk otse suvepealinna südames.

Arhitektuurikonkurssi ette valmistanud Pärnu linnaarhitekt Henri Eessalu ja linnakunstnik Janno Poopuu möönsid, et teistel Eesti suurematel linnadel – Tallinnal, Tartul – sellist varianti olnud ei ole, sest neil on kesklinn juba täis ehitatud.

Ülihea asukoht ja rajatise funktsioon eeldavad, et kunstihoone peab juba kaugelt silma paistma, samal ajal eristuma ja suhestuma ümbritseva linnaruumiga.

Linn soovib arhitektuurikonkursiga ­leida terviklahenduse kogu alale, mis jääb Martensi maja, Port Artur 2 ja tulevase kunstihoone ümber ja vahele.

Nii nagu hiljuti valminud bussijaama hoone ja Martensi maja annavad selged piirid Ringi ja Pika tänava ristmikule, on tulevane kunstihoone üks neid uusi maju, mis joonistab kontuuri Aia ja Pika tänava ringristmikule ning sealt jõe suunas rajatavale Aia tänava pikendusele.

Facebook Twitter
Comments 6

Märksõnad

Tagasi üles